Mierzalne wyniki zastosowania odpowiedniej reklamy

Na powodzenie każdego przedsięwzięcia olbrzymi wpływ ma skutecznie wykonana kampania reklamowa. Jednymi z najpopularniejszych rodzajów reklamy zewnętrznej są bannery reklamujące, oraz billboardy.

Osiągalne są różne techniki w zależności od rodzaju wydruku plakatu. Z reguły billboardy umieszczane są w środkach miast i na szlakach komunikacyjnych . W celu zintensyfikowania atrakcyjności reklamy (zobaczysz tu) częstokroć używa się wizerunki popularnych ludzi, także zgrabne, zabawne, czasami kontrowersyjne slogany. Odpowiednia reklama to taka, jaka na siebie zarabia. Ważne jest, by była naprawdę efektywna i przynosiła wymierne skutki w postaci podniesienia sprzedaży, zwiększenia świadomości marki, pozytywnej zmiany spostrzegania marki.
Billboardy Łódź dzięki znacznym formatom widoczne są z dużej odległości, wywierając ciekawość każdych, kto chociaż na chwilę zatrzyma na nich wzrok. Skutecznie budują świadomość marki i towaru. Billboard jest nośnikiem reklamy o dużych rozmiarach, zazwyczaj występującym w postaci tablicy, albo plakatu. Billboardy mogą być podświetlone, aby były czytelne w porze nocnej. Wskazane jest wykorzystywać billboardy, by zwrócić uwagę odbiorców na nowo zaistniały artykuł, albo odnowić wizerunek.
firma

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación
Źródło: http://www.flickr.com
Powierzchnia miejska gwarantuje sposobność lokowania reklam ulicznych w wielu miejscach w mieście i poza jego obszarem.

To zapewnia ciągły kontakt z reklamą obywatelom miast, a w konsekwencji ułatwia jej zapamiętywanie. Możliwość umieszczania reklamy zewnętrznej na różnych nośnikach przekazu pozwala tworzyć intrygujące i skuteczne reklamy.