Jakie aranżacje są modne w chwili obecnej?

Jak urządzić salon? Koncepcji jest bardzo dużo. Obecnie bardzo modne jest wybielanie pomieszczenia. Polega to na połączeniu białego wnętrza z białymi meblami i dodatkami. Inną, bardzo powszechną, ostatnimi czasy opcją jest malowanie ścian we wszelkich szarościach. Zamysł jest zbliżony do tego, dotyczącego wybielania, tylko kolorystyka jest inna. Skąd taka moda? Dlaczego ludzie decydują się na aż tak proste rozwiązania?

Rozważna i romantyczna aranżacja

Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner
Przede wszystkim jasne kolory takie jak: biel, szary czy beż, umożliwiają powiększenie niewielkiego wnętrza. Obecnie projektuje się mieszkania, które nie są duże. Zwykle na rynku pierwotnym najwięcej jest mieszkań (Poszukujesz przytulnego mieszkania? Sprawdź Sady nad Zieloną) dwupokojowych, gdzie jedno z pomieszczeń połączone jest z kuchnią. Z uwagi na to, głównie tego typu rozwiązanie stosuje się w salonie, gdzie konieczne jest połączenie strefy odpoczynku i jadalni. Kolejną opcją, dość często wdrażaną aktualnie jest tapeta ścienna np. w formacie 3d. Zastosowanie takiej tapety powoduje, iż pomieszczenie staje się dużo większe i dobrze zagospodarowane. Najczęściej wybieranym wzorem jest tapeta ścienna ala cegła. Efekt tego typu aranżacji jest podobny, jak przy zastosowaniu zwykłej płyty, natomiast jego zaletą jest możliwość zmiany koncepcji po jakimś czasie. Jeśli ktoś jednak nie ma sprecyzowanego pomysłu, w jaki sposób urządzić dany pokój, może zainspirować się poprzez obejrzenie gotowych wizualizacji. Czasami wnętrze nie musi być jakoś specjalnie zagospodarowane. Wystarczy zastosowanie jednego konkretnego elementu, który pokreśli wystrój.
lampy stołowe

Autor: Walter Schärer
Źródło: http://www.flickr.com
Może zastosować chociażby lampy stołowe, które idealnie wkomponują się do sypialni. Gdzie poszukiwać unikalnych rozwiązań? Warto popytać znajomych, być może mają sprawdzone firmy zajmujące się projektowaniem wnętrz. Innym sposobem jest odwiedzanie poszczególnych sklepów, oferujących akcesoria typu lampy stołowe, bądź dodatki takie jak tapeta ścienna i znalezienie inspiracji, które możliwe są do zastosowania we własnym domu. Niekiedy konieczne jest zrobienie wizualizacji wnętrza, co również bywa przydatne w podjęciu decyzji – więcej inspiracji tutaj.