Olej kokosowy ekologiczny oraz jego niezmiernie wielkie wykorzystanie

Olej kokosowy ekologiczny ma nadzwyczaj duże zastosowanie w wielu domenach naszego życia, między innymi użytkuje się go w celach spożywczych, a także kosmetycznych albo leczniczych. Dzięki swoim szczególnym właściwościom daje faktycznie cudowne rezultaty, poza tym jest on bezwarunkowo ekologiczny, a co za tym idzie również bezpieczny.

kliknij

Autor: SingChan
Źródło: http://www.flickr.com/
Olej kokosowy ekologiczny, nierafinowany wybornie nadaje się przykładowo do smażenia. Jest kategorycznie zdrowszy aniżeli normalny olej, bo w trakcie smażenia nie uwalnia tyle wolnych rodników, tak więc jest bezwarunkowo bezpieczny i można go wykorzystywać na co dzień. Co więcej olej kokosowy stosuje się także w czasie wyrobu ciast, margaryny albo też czekolady, dlatego używany jest w przemyśle masowym. Wolno go także używać do sporządzania słodkich mas, czekoladek czy też do smarowania pieczywa, tak więc powinno się mieć olej arganowy w swojej kuchni.

Jeśli chodzi o użycie oleju kokosowego w kosmetyce, to perfekcyjnie nadaje się on jako olejek do masażu, bo ma własności uspokajające oraz chłodzące, wskutek tego znakomicie nadaje się także do skóry zniszczonej przez słońce, wolno go używać też bezpośrednio po opalaniu, ponieważ ma mocne działanie kojące. Olej kokosowy doskonale nadaje się również do cery suchej oraz zniszczonej, podatnej do trądziku i przebarwień. Jego regularne wykorzystywanie pozwoli Ci zauważyć doskonałe efekty, już po niedługim czasie – Twoja cera stanie się zdrowsza i piękniejsza, nabierze ładnego, zdrowego kolorytu (sok z buraka).

Olej kokosowy ma także imponujące właściwości pielęgnacyjne w walce z suchymi i niesłychanie zniszczonymi włosami. Świetnie odżywia i nawilża strukturę włosa, w związku z tym dzięki jego regularnemu użytkowaniu Twoje włosy mogą być zdrowsze i piękniejsze. Prócz tego działa wspomagająco w trakcie gojenia się ran – , poleca się go też przy łuszczycy czy też atopowym zapaleniu skóry. Mało tego olej kokosowy nadzwyczaj często jest elementem rozlicznych preparatów odżywczych przeznaczonych dla osób ciężko chorych, wolno go też spotkać w mleku modyfikowanym dla niemowląt.