Z jakiego powodu warto inwestować w start-upy, jak duże możliwości może dać tego typu forma prowadzenia biznesu?

Pojęcie start-up od pewnego czasu staje się coraz bardziej popularne wśród ludzi biznesu. Zresztą trudno się dziwić, jeżeli większość największych firm internetowych zaczynały właśnie w ten sposób, a i aktualnie można osiągnąć naprawdę duży sukces. Tak naprawdę wszystko zaczyna się od ciekawego pomysłu, niekiedy takiego, jaki może zrobić rewolucję w świecie, a pomysł taki przez grupę zapaleńców będzie realizowany. W odróżnieniu do zwykłych form biznesu, start-upy funkcjonują w trochę odmienny sposób.

pieniądze z funduszu seed capital

Autor: Tyler Lowmiller
Źródło: http://www.flickr.com

W nich nie nastawia się w pierwszej kolejności na zarabianie, choć rzecz jasna wszystko dąży w takim kierunku. Lecz często będą to eksperymenty, wyciąganie wniosków z błędów i szukanie nowych wyzwań, aż do uzyskania sukcesu. A jeżeli się go uda uzyskać, to czasami jest naprawdę duży – capital.prometeia.pl. Między innymi dwie najbardziej rozpoznawalne firmy z branży internetowej zaczynały dokładnie tak samo, a aktualnie wyceniane są na miliardy dolarów. W praktyce w świecie start-upów sukces może osiągnąć każdy, lecz należy pamiętać o tym, że będzie trzeba na niego mocno zapracować.

Jednym z najczęstszych problemów, które mają początkujący start-upowcy jest zdobycie finansowania. Nim takie zaczynające firmy zaczną zarabiać to często ponoszą wiele porażek po drodze, często też nowe pomysły będą na przykład wymagać powiększenia zespołu czy zakupu technologii.

Jak sądzisz? Czy ten wątek jest pasjonujący? Jeżeli tak, to odnośnie do przedstawianego problemu poznaj szczegóły (https://continuum.biz.pl/) tu.

Na szczęście obecnie jest przynajmniej kilka możliwości które pozwalają pozyskać jakieś fundusze na rozwój. Jednym z najbardziej popularnych są różnego rodzaju inwestycyjne fundusze i aniołowie biznesu, jacy w zamian za określone udziały dostarczają do firmy gotówki. Jeżeli pomysł okaże się sukcesem i zacznie generować zyski, to taki fundusz seed capital odsprzedaje swój udział zarabiając na tym odpowiednio. Rzecz jasna będą się również zdarzać porażki, lecz to jest już ryzyko takiego inwestowania.

Innym często używanym sposobem na pozyskanie środków finansowych jest giełda, debiut na newconnect takiego startupu da mu pokaźny zastrzyk pieniędzy na dalszy rozwój – przejdź, jeżeli interesuje Cię debiutu na newconnect.