Czym jest dieta odchudzająca i oczyszczająca,jakie przynosi efekty i jak ją stosować?

Otyłość jest coraz częściej spotykanym kłopotem spotykanym pośród osób całym świecie i przyczyną powikłań takich jak m.in.: zaburzenia w gospodarce lipidowej i węglowodanowej, układzie kostno – stawowym, pokarmowym i endokrynnym. Efektami takich problemów jest powiększone ryzyko umieralności przykładowo z powodu chorób sercowo – naczyniowych, jak również z powodu nowotworów.

Autor: Flickr.com

Pierwszym krokiem przy eliminowaniu otyłości zawsze winna być zmiana starego sposobu życia a mianowicie zmiana negatywnych nawyków żywieniowych i zwiększenie aktywności fizycznej. W celu zmniejszenia masy ciała pomóc może dodatkowo dieta odchudzająca. Można wymienić różnorodne rodzaje diet. Szczególne różnice w sposobie jakim jest dieta odchudzająca polegają na różnorodnym stosunku makroskładników: białka, tłuszczu i węglowodanów. Do diet skuteczniejszych można zaliczyć np. dietę: niskoenergetyczną, bardzo niskoenergetyczną, niskowęglowodanową, czy wysokobiałkową. Do tego nadmiar toksyn w organizmie może powodować brak energii, przemęczenie, kłopoty z koncentracją czy ziemisty kolor skóry. Jednym z wynalazków na pozbycie się szkodliwych substancji z organizmu jest dieta oczyszczająca. Nie musisz więc trudzić się kilkudniową głodówką, by wyzbyć się toksyn. Wystarczy bowiem jadłospis owocowo-warzywny. Aby efekty diety oczyszczającej były satysfakcjonujące należy wyeliminować kawę, herbatę, alkohol (zobacz koniecznie interesujący artykuł na temat- alkoholizm leczenie) i papierosy. Z menu trzeba także wyeliminować produkty przetworzone, tłuszcze, cukry złożone i białka. Dania przyprawiać można ziołami, sokiem z cytryny i sosem vinegret. Trzeba również wyeliminować z jadłospisu sól i różnorakie substancje wzmacniające smak. Przykładowa dieta oczyszczająca powinna trwać minimum dwa tygodnie. Najbardziej znane diety oczyszczające to dieta ryżowa, zawierająca warzywa i owocowo-warzywna. Dieta oczyszczająca w dzisiejszych czasach to dla wielu osób konieczność.

Wzmocnij serce właściwą dietą

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Toksyny i szkodliwe substancje gromadzą się w organizmie przy okazji niezdrowego trybu życia. Ich źródłem jest w dodatku niezdrowa żywność oraz zanieczyszczona woda, powietrze i gleba. To właśnie dlatego mamy negatywne samopoczucie i często zapadamy na różne dolegliwości ze względu na osłabienie odporności. Zanieczyszczony organizm próbuje sam wrócić do zdrowia, jednak w wielu przypadkach nieskutecznie. Gdy substancji szkodliwych jest zbyt wiele objawiają się one infekcjami, a nawet zaparciami lub groźniejszymi schorzeniami. By wygrać z toksynami trzeba wykluczyć niektóre pokarmy z menu oraz dostarczać ciału składników odżywczych, które przyspieszają renowację ciała i jego oczyszczanie. A więc zdrowy wygląd bez nadwagi i toksyn w ciele jest możliwy. Wystarczy tylko trochę zapału, by wrócić do zdrowia. Trzymanie się kilku podstawowych zasad żywienia winno konsekwentnie usunąć substancje szkodliwe z organizmu. A więc skorzystaj z diety i raduj się zdrowiem.

Całkiem pomocna strona, mądrze jest odwiedzić: .

Posted in Bez kategorii