Jakie są zalety żeliwnych garnków? W czym przewyższają one te standarowe? Dlaczego warto je zakupić?

Kupując garnki do kuchni, jakie chcemy, by służył nam długie lata, warto pomyśleć o garnkach z żeliwa. W kwestii długowieczności są niezrównane.

żeliwne patelnie

Autor: Phu Thlnh Co
Źródło: https://www.flickr.com
Żeliwne patelnie mają dużo plusów. Gdy się na nie zdecydowaliśmy, to doskonale, ponieważ są one dobrym wyborem. Ciepło na nich rozchodzi się bardzo równomiernie, dzięki czemu na przykład mięso jest równo upieczone. Żeliwne patelnie (zobacz pokrywa żeliwna)) pewnie i nagrzewają się dłużej, jednak również długo stygną, o czym trzeba pamiętać. Kupno takich naczyń to doskonała decyzja, jeżeli chcielibyśmy posiadać garnki uniwersalne na każdy rodzaj kuchenek. Jeśli posiadamy w domu dwie różne, przykładowo jedną gazową, a drugą elektryczną, to żeliwne garnki są dobre na każde z takich urządzeń.
Garnek oraz pokrywa żeliwna to jakość, jaka objawia się nie jedynie w latach, lecz także w świetnym stanie tego typu naczyń. Na wielu różnych garnkach jak i patelniach widoczne są ślady zarysowania, z kolei żeliwne garnki są na to odporne. Garnek oraz pokrywa żeliwna mogą bez problemu być używane w piekarnikach albo na ogniskach. Potrawy przygotowane w ten sposób mają doskonałe walory smakowe.
garnek

Autor: Vittore Comforto
Źródło: Vittore Comforto
Także garnki żeliwne emaliowane, będą lepsze od klasycznych emaliowanych garnków. Długo trzymają ciepło. Dlatego potrawa stawiana na stole będzie dłuższy czas ciepła. Garnki tego typu z pewnością są ciężkie, natomiast dzięki temu są bardzo stabilne.

Jeśli przeraża nas wizja tego, że dziecko przewróci garnek znajdujący się na piecu, to z naczyniami z żeliwa nie trzeba się o coś takiego martwić. Po prostu, garnki z żeliwa to doskonały Wybór.