O tym w jaki sposób poprawić wygląd uzębienia

Jeśli nie masz problemów ze zdrowiem, twój uśmiech powinien to pokazywać – mówią stomatolodzy. Dodatkowo, twierdzą, iż zdrowe zęby mają wpływ na stan naszego zdrowia. Stała higiena oraz leczenie ubytków wpływa korzystnie na zdrowie układu pokarmowego, serce, płuca, a nawet na jakość satysfakcjonującego życia seksualnego. Statystyki mimo wszystko pokazują, że przeciętny Polak ma niekompletne uzębienie.

narzędzia dentystyczne

Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com
Problem jest poważny. Braki w uzębieniu sprawiają, że pozostałe zęby ścierają się (utrata szkliwa), zaczynają się przesuwać i pochylać, co w następstwie prowadzi do efektu domina – zęby sąsiadujące z pustą przestrzenią po zębie zaczynają się chwiać. Z tego powodu nie warto zwlekać z wizytą u stomatologa. czytaj więcej

u dentysty

Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak co począć gdy nasze zęby, mimo że są wyleczone, nie prezentują się najlepiej? W owych momentach z pomocą przychodzi stomatologia estetyczna. Najchętniej wybieranym zabiegiem, który błyskawicznie zmieni stan naszych zębów jest wybielanie, dzięki któremu w niedługim czasie zostaną rozjaśnione o parę tonów.

Jeżeli uzębienie mamy kompletne, ale przestrzeń, która pojawia się między górnymi, środkowymi siekaczami czy nierówności szkliwa są przyczyną kompleksów stomatolog może założyć nam licówki. Są to porcelanowe łuski, bardzo delikatne, naklejane na licowej (wargowej i policzkowych) stronach zębów. Z racji, iż są wykonane z bardzo trwałego materiału, jesteśmy w stanie je nosić nawet 15 lat. To błyskawiczny i coraz popularniejszy sposób na posiadanie „hollywoodzkiego uśmiechu”. Z ich pomocą stomatolog Wrocław może zmienić pacjentowi kolor zębów, poprawić ich kształt oraz długość i szerokość, a także odbudować brakujące braki. Zapoznaj się z ofertą

Idealną metodą na posiadanie naturalnego uśmiechu, poprawienie rysów twarzy i dykcji są implanty. Dentysta wszczepia kilka implantów , a następnie przytwierdza na tym rusztowaniu protezę zębową. Przed zabiegiem musimy wykonać szereg badań oraz prześwietlenie prześwietlenie zęba białystok szczęki. Implanty są zakładane są w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu znieczulenia w kość szczęki zostaje wkręcona śruba stanowiąca podstawę implantu. Wszczepiony implant potrzebuje zagojenia i połączenia z kością – zajmuje to około 3-4 miesiące w żuchwie i 5-6 w szczęce.

Piękny uśmiech jest naszą wizytówką i potrafi zdziałać cuda. Pomaga zdobyć sympatię i zaufanie. Dodaje pewności siebie i optymizmu. Po prostu, odmładza!