Czy osoby z wadą narządu wzroku zmuszone są do funkcjonowania w szkłach kontaktowych?

Aktualnie niemal wszyscy korzystamy z komputerów i innych urządzeń, które narażają nasz wzrok na uszkodzenie. Bardzo często charakter pracy zmusza nas do kilkugodzinnego wpatrywania się w komputer. Bez wpływu na nasz wzrok nie pozostają również telefony komórkowe oraz inne tego typu gadżety.

Jest wiele osób, które z powodu wad wzroku zmuszone są nosić okulary, bądź szkła kontaktowe. Mimo, iż w dzisiejszych czasach mamy w sklepach duży wybór oprawek, które pasują do każdego rodzaju twarzy oraz soczewki kontaktowe, które zmieniają kolor naszych oczu na jaki tylko zapragniemy, nie każda osoba chce i może je nosić. Czy możliwe jest funkcjonowanie bez okularów oraz soczewek? Otóż tak. W tym momencie z pomocą przychodzi najnowocześniejsza medycyna. Laserowa korekcja wad wzroku to operacja, którą oferują szpitale okulistyczne. Polega ona na całościowym usunięciu takich wad wzroku jak: krótkowzroczność, dalekowzroczność i astygmatyzm (poczytaj o laserowej korekcji wad wzroku).

patrzenie na tablicę przez okulary

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com

Laserowa korekcja laserowa korekcja wzroku gliwice wad wzroku niestety nie nadaje się dla każdego pacjenta z wadą wzroku. O tym czy dany pacjent może zostać zoperowany musi zdecydować specjalista, ponieważ znaczący jest ogólny stan zdrowia i stopień nasilenia wady wzroku. Dla osób z krótkowzrocznością, którzy nie nadają się do zabiegu laserem jest jeszcze jedna metoda. Ortokorekcja to metoda leczenia krótkowzroczności poprzez noszenie specjalistycznych szkieł kontaktowych. Krótkowzroczność ma tendencję do pogłębiania się, ale poprzez zastosowanie specjalnych soczewek możemy ten postęp zahamować, a nawet odwrócić (jak to działa?).

Jeżeli pragniesz wiedzieć sporo na ów temat, to wejdź na naszą następną stronę i dowiedz się czegoś nowego o tym poście.

Ogólnie mówiąc, osoba z krótkowzrocznością posiada zbyt wypukłą rogówkę, a ortokorekcja ma spowodować jej spłaszczenie. Ta metoda jest polecana w szczególności sportowcom, osobom młodym a także osobom często przebywającym w miejscach o wysokim zapyleniu. Soczewki te nosi się zazwyczaj na noc. Skuteczność tej metody leczenia wady wzroku zależna jest od systematyczności jej stosowania i podatności rogówki.

Jeśli zastanawiamy się nad którąś z metod leczenia narządu wzroku, ale nie jesteśmy pewni, czy jest ona przeznaczona dla nas, najlepiej wybrać się do specjalistycznej okulistycznej, gdzie lekarz oceni, czy konkretna metoda może być u nas zastosowana.