Dobre odchudzanie

Odchudzać się można na mnóstwo sposobów. Męczące głodówki, diety eliminujące węglowodany, wykluczające białka albo wykluczające zupełnie tłuszcz. suplementy diety, tabletki, spalacze tłuszczu, okręcanie ciała folią spożywczą z algami.. Można by tak wymieniać i wymieniać, wokół tracenia wagi zbudowano wielki interes. A sekret tak naprawdę tkwi w zastanowieniu się nad tym co i w jaki sposób jemy oraz naturalnie w ćwiczeniach.

Zdrowa, czyli jaka dieta?

Autor: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.

Jedzenie mniej bez ćwiczeń nie da nam dużo, tak samo jak i ruch bez ograniczeń w jedzeniu nie pozwolą schudnąć. Oczywiście dietą można sobie wyregulować choćby przemianę materii, może mieć na nasze ciało dobry wpływ lecz nie będziemy zmniejszać wagi bez wspomagania ruchem. Tak samo w drugą stronę. Ruch pozwoli nam trzymać formę, ale bez odpowiedniego żywienia raczej nie będziemy chudnąć – stracić na wadze raz na zawsze i bez ryzyka musimy robić to z głową. Samo liczenie kalorii nie zdziała nic. Możemy jeść co dzień ich 1200 lecz jeśli będą pochodziły z pizzy i chipsów to rezultat będzie fatalny. Musimy przemyśleć to co i jak przyswajamy. Zastanówmy się czy jemy śniadanie.

Jeżeli chcesz zyskać uzupełniające informacje na omawiany wątek, to przejrzyj witrynę (https://poradniapraxis.pl/psycholodzy/zespol/dorosli.html), która takie dane posiada. Na pewno okażą się interesujące.

Wszędzie mówią, że to najistotniejszy posiłek dnia, ale trąbią z tego powodu, że to prawda. Dobre śniadanie da nam energię, ponadto pobudzi organizm do pracy i będziemy lepiej się czuć. A tracić na wadze się nie da czując się źle. Gdy spoglądamy w tabele kaloryczne zastanówmy się co tak właściwie jest dla nas dobre.

Wedle Ciebie omawiany materiał jest bardzo wciągający? Jeżeli tak, to wejdź także na pomocne materiały (https://www.rehaexpert.pl/), które zawierają tak samo absorbujące tematy.

przykładowo gdy chodzi o chleb tostowy kalorie są jego głównym składnikiem. Nie ma właściwie żadnej wartości odżywczej, lepiej zamiast niego zjeść pieczywo z pełnego ziarna albo nawet zwyczajny pszenny chleb.

Musimy myśleć o tym co przyjmujemy, by dostarczać naszemu ciału niezbędnych elementów. Węglowodany, białka i tłuszcze są potrzebne, we właściwych proporcjach, zatem nie same kalorie są istotne. Tabela kalorii nie może być podstawą tracenia na wadze.

Nie zapominajmy o ruchu – zobacz jak chudnąć efektywnie. Nikt nie każe się nam katować. Wyszukajmy jakiś typ aktywności, który będzie dla nas odpowiedni. Dla jednego człowieka będzie to bieganie, dla kogoś innego szybki marsz, dla jeszcze innej osoby górskie wędrówki lub pływanie, a może siłownia i zorganizowane ćwiczenia? Wybór jest wielki, więc tłumaczenie „nie ma nic dla mnie” jest zdecydowanie bezpodstawne.

Kiedy zaczniemy funkcjonować według nowych zasad, pozbędziemy się złych nawyków żadna tabela kaloryczności potraw nie będzie nam potrzebna, bo będziemy mieć ją już w głowie. potrzeba zaledwie miesiąca, żebyśmy zapamiętali ile i czego możemy jeść, żeby nasze ciało funkcjonowało doskonale.