Higiena jamy ustnej

Pragnąc co raz lepiej dbać o higienę jamy ustnej, sięgamy po co raz nowsze roziwązania. Na dzień dzisiejszy mamy wiele informacji o tym, w jakim sposób utrzymać zęby w dobrej kondycji. Publikuje się co raz więcej treści oraz informacji mówiących o nowinkach naukowych oraz najnowszych wyniakch badań w nauce. Pojawia się także wiele nowoczesnych sprzętów do utrzymania higieny jamy ustnej.

wybielanie

Źródło: arsdental.pl

Od wczesnego dzieciństwa uczono nas o tym, aby systematycznie dbać o zdrowe zęby. Szczotkować je nie tylko po każdym jedzeniu, ale także przed snem oraz przed śniadaniem rano.

Jeśli czytasz prezentowany artykuł to znaczy, że temat Cię niezwykle zafascynował – wejdź na odnośnik do strony mezoterapia lubin, a znajdziesz równie atrakcyjne informacje.

W momencie gdy czyścimy zęby zaraz po wstaniu rano, unikamy sytuacji, że wraz z pierwszym jedzeniem połkniemy wszystkie bakterie, które przez noc się zalęgły w naszej jamie ustnej. Z kolei szorując zęby wieczorem minimalizujemy oczywiście ryzyko działania bakterii w nocy.

Oprócz regularnym szczotkowaniem jamy ustnej trzeba także pamiętać o jakości takich działań. Mycie zębów powinno trwać co najmniej kilka minut i bardzo istotne jest utrzymanie odpowiednich ruchów szczoteczką. Żeby uniknąć zdarcia szkliwa zębów warto myjąc zęby wykonywać ruchy jak najbardziej owalne. Zęby (zobacz rentgen zebow) boczne czyścimy wykonując ruchy od góry do dołu i zataczając okręgi. Przez takie działanie unikniemy sytuacji, kiedy ruch jest ciągle w kierunku przód-tył. Taki sposób jedynie przyczyni się do tego, że szkliwo będzie się ścierać, bo będziemy wykonywać ruch w jednym kierunku. Zęby warto szorować wykonując ruchy jak najbardziej owalne oraz ruchy na zewnątrz. Takie dbanie o sposób szczotkowanie wymaga od nas więcej wysiłku oraz skupienia. Inne porady na .

ludzie z białymi zebami

Źródło: arsdental.pl

Co raz częściej pojawiają się na rynku sprzęty, dzięki którym co raz łatwiej pozbędziemy się bakterii i utrzymamy zęby w dobrym stanie. Lepiej zainwestować w własny sprzęt chroniący nasze zęby, niż co chwilę umawiać się na wizyty u dentysty. Ostatnim hitem w stomatologii jest domowa szczoteczka megasonex, która nie tylko czyści zęby ale także działa na nie ultradźwiękami o takiej częstotliwości, że bakterie od tego giną.

Jest to rewelacyjne rozwiązanie dla każdego, komu zależy na zdrowych zębach. Przemysł stomatologiczny rozwija się bardzo prężnie i także w gabinetach dentystycznych typu Aurident co raz częściej spotykamy nowoczesne rozwiązania. Korzystanie z co raz lepszych szczoteczek w domu oraz nowoczesny sprzęt w gabinetach dentystycznych, taki jak np. nowoczesna lampa philips zoom przyczyniają się do tego, że utrzymanie higieny jamy ustnej staje się coraz przyjemniejsze, ale przede wszystkim jest też bardziej skuteczne i prostsze.