Jak trzeba dbać o swoje zęby żeby jak najrzadziej odwiedzać gabinet stomatologiczny.

Jednym z najbardziej chyba nielubianych przez większość lekarzy jest stomatolog – sporo osób zaczyna się bać nawet po usłyszeniu tego słowa. Jest to trochę zrozumiałe, jeżeli przez lata w gabinetach dentystycznych niestety bardzo bolało, i podczas rwania zębów, i przy wierceniu. Oczywiście najlepszą metodą na to, żeby uniknąć wizyt u stomatologa jest należyte dbanie o czystość zębów.

Stomatolog

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
Dokładne czyszczenie zębów rano i wieczorem jest konieczne, do tego powinno się zmniejszyć spożywanie cukrów oraz picie kawy. Warto również robić regularne przeglądy zębów, ogólnie znany fakt jest taki, że leczenie niedużych ubytków w zasadzie nie boli, kłopoty się robią jedynie wtedy, gdy dziura w zębie będzie większa. (usługi protetyki) Dlatego też należy przede wszystkim pamiętać o tym, aby szczoteczka była regularnie używana, wybrać do tego odpowiednią pastę, chroniącą przed rozwojem bakterii, no i pokonać swój lęk i przynajmniej raz w roku iść do gabinetu na kontrolny przegląd.

Jednak nawet jeśli ktoś systematycznie dba o swoje zęby, to i tak może się u niego pojawić próchnica. Wielu ludzi zapomina o regularnych kontrolach, w wyniku czego w pewnym momencie muszą iść do stomatologa z mocno bolącymi zębami. Na szczęście obecna technika stomatologiczna bardzo dobrze daje sobie radę nawet z silnym bólem, więc osoby czujące przed tym jakiś lęk mają dużo prościej.

Opisany zagadnienie opisaliśmy mając na myśli Twoje potrzeby. Czekamy na twoją opinię, czy podoba Ci się tekst. Daj nam znać – przejdź do strony .

Jeśli będzie to potrzebne, to stomatolog (dentysta żoliborz) we Wrocławiu wykona pacjentowi odpowiedni zastrzyk, który skutecznie uśmierzy ból przy wierceniu. Współczesne znieczulenia praktycznie nic nie bolą, nie czuje się nawet chwili wbijania igły, więc doskonale się sprawdzają w przypadku małych dzieci.

W niektórych przypadkach używa się także podtlenek azotu, który może doskonale odprężyć i zmniejszyć wrażliwość na ból pacjenta. Ostatnio można również usłyszeć o leczeniu próchnicy bez użycia wiertła, w przypadku niewielkich ubytków są już metody pozwalające całkowicie wyleczyć ząb bez załączania wiertarki, co dla niejednej osoby ma ogromne znaczenie.