resekcja częściowa żołądka

Otyłość jest coraz to większym problemem osób na całym świecie. Jest to schorzenie, jakie niesie za sobą sporo schorzeń. Ludzie otyli częściej chorują na cukrzycę, nadciśnienie i serce. Resekcja rękawowa żołądka to względnie nowy rodzaj operacji bariatrycznej, która polega na wyeliminowaniu większej części żołądka. Po zabiegu żołądek posiada kształt podobny do tuby, czy też rękawa. Zabieg redukuje objętość żołądka na stałe i jest przebiegiem nieodwracalnym.

dieta

Autor: Amelia Crook
Źródło: http://www.flickr.com
Chory po operacji żołądka jest w stanie zażywać jednokrotnie bardzo małe wielkości pokarmów. Na początku jest to dieta płynna względnie przecierana. Wdrażanie pokarmów stałych przebiega sukcesywnie. Dzięki otrzymywaniu malutkiej ilości straw, masa ciała spada niezwykle szybko.

Fascynuje Cię ten artykuł? Jeśli tak, to odwiedź źródło operacje kręgosłupa a znajdziesz tam ciekawe informacje, które na długi czas zapadną Ci w pamięć.

Resekcja rękawowa żołądka robiona jest najczęściej metodą laparoskopową. Walorem zrealizowania owego gatunku zabiegu sposobem laparoskopowym są mniejsze rany pooperacyjne, a w związku z tym minimalny ból, szybkie gojenie się, szybsze odzyskanie całkowitej aktywności fizycznej i szybszy powrót do codziennych działań.

Resekcja rękawowa żołądka jest wskazana dla ludzi nadzwyczaj otyłych, u jakich zawiodły inne sposoby odchudzania. Wskazaniem do tego gatunku zabiegu jest też uprzednie leczenie za pomocą opaski żołądkowej, bądź ominięcia żołądkowo jelitowym.

Masz chęć zwiększyć swoją wiedzę i przejrzeć nowe posty na ów temat? To świetnie – najedź zatem na łącze do serwisu i przejdź do interesującej witryny.

U większości chorych przeprowadzenie rękawowej resekcji żołądka pozwala na

dieta

Autor: @LIQUIDBONEZ
Źródło: http://www.flickr.com

uzyskanie zadowalającego spadku masy ciała. Po zabiegu operacyjnym chorzy zmuszeni są diametralnie zmienić swoje nawyki żywieniowe. Ubywanie nadmiaru masy ciała w ciągu roku może się obniżyć o połowę.

Jak każdy zabieg operacyjny, resekcja rękawowa żołądka także niesie ze sobą ryzyko powikłań. Mogą one się przyczynić do przedłużonego pobytu w szpitalu, a w wyjątkowych wypadkach wymagać powtórnej operacji. Liczne badania naukowe dowiodły też jego pozytywny wpływ na kontrolę cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, stężenia cholesterolu, czy zespołu bezdechu sennego. Zastanawiając się nad możnością poddania się takiemu zabiegowi, należy wziąć pod uwagę, że niejednokrotnie jest to operacja ratująca życie.