Nietrzymanie moczu leczenie laserem – jako dowód tego jak bardzo zaawansowany jest w dzisiejszych czasach progres w dziedzinie medycyny

Medycyna jest z pewnością jedną z tych branż, które w ogromnym stopniu czerpią z tego jaki postęp technologiczny dokonał się na przełomie ostatnich dziesięcioleci. Nie ulega bowiem wątpliwości, że praca fachowca odpowiedzialnego za operacje wymaga możliwie precyzyjnych narzędzi, które redukują ryzyko pomyłek. Dlatego patrząc na wielorakie szpitale, a także akcje takie jak WOŚP możemy zauważyć, że też do polskich szpitali trafia coraz to bardziej profesjonalny sprzęt, który pozwala na przeprowadzanie coraz to trudniejszych zabiegów.

Continue reading

Fala uderzeniowa, jako zabieg leczniczy

Każdy, kto miał kiedyś jakieś kłopoty z kolanami wie bardzo dobrze, że ból jest ciężki do ogarnięcia i nie sposób go wytrzymać. Często, mimo wszystko, go bagatelizujemy, bo jest chwilowy i ostry, a potem zdaje nam się, że wszystko wraca do normy. Ale prawda jest taka, że nie powinniśmy bagatelizować bólu w stawie kolanowym. Powinniśmy iść do doktora i powiedzieć o swych przypadłościach.

Continue reading

Co wypada wiedzieć, na czym polega laserowa korekta oczu.

Wady wzroku zmuszają do założenia okularów, z czym nie każdy może się pogodzić. Nie da się ukryć, że okulary niejednokrotnie przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu, a już na pewno podczas uprawiania wszelkiego rodzaju sportów. Trzeba dodatkowo uważać, nieraz je poprawiać, a czasem całkowicie wykluczają nas z jakiejkolwiek aktywności. Rozwiązaniem na to jest laserowa korekcja wzroku Warszawa.

Continue reading

resekcja częściowa żołądka

Otyłość jest coraz to większym problemem osób na całym świecie. Jest to schorzenie, jakie niesie za sobą sporo schorzeń. Ludzie otyli częściej chorują na cukrzycę, nadciśnienie i serce. Resekcja rękawowa żołądka to względnie nowy rodzaj operacji bariatrycznej, która polega na wyeliminowaniu większej części żołądka. Po zabiegu żołądek posiada kształt podobny do tuby, czy też rękawa. Zabieg redukuje objętość żołądka na stałe i jest przebiegiem nieodwracalnym.

Continue reading