Sposób naturalne słodkości

Masz ochotę na coś smacznego? W takich chwilach z pewnością z reguły bierzesz batona, draże albo podobne słodkości. Jednocześnie można do tej kwestii podejść zgoła inaczej. Znakomitym słodyczem są również słodkości z owoców. W dodatku część z nich możesz przyrządzić samodzielnie. Dlaczego warto wybrać owoce?

ciastka

Autor: Jaro Larnos
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze, są one o wiele zdrowsze niż przekąski, które oferują jedynie czekoladę i glukozę. Dary natury mają cenne witaminy, a więc dajesz organizmowi zdrową przekąskę nawet podczas spożywania tortami (polecamy nasz odsyłacz). Do tego owoce ułatwią Ci utrzymanie dobrej linii. Wynika z tego że spożywasz coś smacznego, a jednocześnie nie będziesz musiała się martwić, że na Twoich biodrach pojawią się większe fałdki. Poza tym owoce są również pyszne.

Od pewnego czasu czekoladowe słodkości wśród przekąsek, jednak kiedyś społeczeństwo nie znało tego rodzaju przysmaków i zajadali się właśnie słodkimi owocami. Nadal duża liczba owoców potrafi miło połechtać zmysł smaku. Nie zdziw się jeśli owoce nawet wyprą czekoladę w Twoim menu.

Istotną zaletą owocowych przysmaków jest to, że wiele z nich jesteś w stanie łatwo przygotować własnoręcznie we własnej kuchni. W dodatku wiele receptur możesz wyszukać w Internecie. Jedynego czego Ci trzeba to trochę wolnego czasu, dobre chęci i proste składniki. Świetne

ciastka

Autor: Kate Hopkins
Źródło: http://www.flickr.com

słodkości do zrobienia w domu to między cynanomowe bułeczki – polecam ten przepis. Są słodkie , syte i proste do przygotowania. Są bardzo rozsławione w krajach Skandynawskich. Dorzuć do nich owoc, a wyjdzie Ci naprawdę smaczna i zdrowa przekąska.

Kolejnym prostym przepisem jest szybkie zdrowe ciasto owocowe. Możesz je zrobić w postaci zimnego sernika lub dodać owoce do galaretki. Część przepisów nie wymaga nawet użycia piekarnika. Trzeba jedynie zmieszać kilka prostych składników, chwilę odczekać i można przystąpić do konsumpcji.

Jeżeli zaabsorbował Cię prezentowany w tym miejscu artykuł, bez wahania sprawdź dodatkowo towarzyszące informacje – one też są warte uwagi.