Czy nastała przejściowa moda na zdrowszą żywność? Co możemy kupić w eko sklepie?

Zarówno w większych marketach, jak i w mniejszych sklepikach postawione i oznaczone zostały półki ze zdrową żywnością. Nawet w mieścinach mamy szanse spotkać również jakiś eko sklep z żywnością pozbawioną polepszaczy i kosmetykami i chemią gospodarczą albo też sklep nastawiony na świeże owoce i warzywa z dużą półką z jedzeniem w opakowaniach.

Continue reading

Jagody acai – nowość na polskim rynku kulinarnym

Jagody acai to całkowita nowość w naszym kraju. Moda na ich jedzenie przyszła do nas z USA. Czym się cechują acai?. Czy są bardzo podobne do zwykłych, polskich jagód leśnych? Gdzie da się nabyć je w Polsce? Na wszystkie te pytania otrzymasz odpowiedzi w dalszej części tekstu.

Continue reading

Produkty smaczne

Na dzień dzisiejszy coraz większą uwagę zwraca się na to, by wybierać produkty nie tylko wysokiej jakości, lecz również by nie były one zagrożeniem dla środowiska naturalnego. Jednym słowem ekologia jest aspektem coraz bardziej nagminnie omawianym na większą skalę.

Continue reading

Co to jest dieta raw? O co w niej chodzi i czy warto stosować ją w swoim życiu?

Dieta raw food to przede wszystkim produkty pochodzenia roślinnego. To znaczy zalicza się tu świeże owoce oraz warzywa, ale również kiełki, orzechy czy nasiona. W taką dietę jednak mogą także wliczać się owoce morza, jajka i mięso. Wszystko zależy od przekonań, a każda osoba musi sama dobierać własną dietę.

Continue reading

Jeżeli planujemy komuś sprawić miłą niespodziankę to bez wątpienia warto podarować herbaty białe

Dzisiaj jeśli przyjrzymy się wiadomościom, które co pewien czas rozgłaszane są przez bogatego rodzaju pisma branżowe, stanowczo dowiemy się, że zwiększa się zbycie delikatesów, które sprowadzane są do Polski. To w istocie bardzo cieszy, dlatego że coraz nagminniej już nie trzeba wyjeżdżać daleko żeby skosztować smaku, jaki kiedyś spróbowaliśmy podczas jakiegokolwiek dalekiego urlopu.

Continue reading

Jabłka czyli owoce, które są naszym sukcesem eksportowym

Gdy myślimy o naszym kraju, to na pewno przychodzą nam do głowy również rodzime owoce. Wszystkie osoby, które wychowały się w Polsce posiadają świadomość, kiedy nadchodzi czas, na jaki typ owoców. I dobrze wiemy, że niektóre owoce najlepsze są tylko świeże. Ale, jeśli chodzi o nasze owoce, to o wiele więcej aniżeli to, co zerwiemy z drzewka, które posiadamy w swoim ogródku. Otóż Polacy eksportują bardzo dużą wielość owoców.

Continue reading

Czarna herbata z dodatkami może zagwarantować nam miłe popołudnie

W sklepach oferowana jest czarna herbata z dodatkami

Mnóstwo ludzi lubi pić herbatę, która wspaniale gasi pragnienie, a równocześnie pozwala się rozgrzać, co okazuje się szczególnie ważne w zimne zimowe wieczory. Trzeba spojrzeć w marketach na przeróżne oferty herbaty i wyszukać tą, która najlepiej będzie oddziaływała na nasze zmysły.

Continue reading

Cukrzyca epidemią XXI wieku

Cukrzyca to pierwsza nie zakaźna choroba oceniona przez Światową Organizację Zdrowia za epidemię. Wedle najnowszych informacji około 382 miliony osób na całym globie choruje na cukrzyce obydwu typów (badania z 14.11.2013). W naszej ojczyźnie chorych jest ok. 3 mln obywateli, co daje mniej więcej siedem procent populacji. Tendencja owa ma niestety kierunek rosnący.

Continue reading

Co nam oferują sklepy ze zdrową żywnością?

Sklepy ze zdrową żywnością mnożą się ostatnimi czasy niczym grzyby po deszczu. Może razem z trendem na aktywne warianty wypoczynku sprawią, iż ogonki do doktorów nareszcie ulegną skróceniu? Oby tak było. Sklepy te proponują przede wszystkim wszelakiego rodzaju żywność ekologiczną, zaczynając od surowych jarzyn i innych plonów rolniczych posiadających stosowne poświadczenia i wspólnotowy znak (tzw. euroliść).

Continue reading

Sposób naturalne słodkości

Masz ochotę na coś smacznego? W takich chwilach z pewnością z reguły bierzesz batona, draże albo podobne słodkości. Jednocześnie można do tej kwestii podejść zgoła inaczej. Znakomitym słodyczem są również słodkości z owoców. W dodatku część z nich możesz przyrządzić samodzielnie. Dlaczego warto wybrać owoce?

Continue reading