Rozliczenie skarbowe w 2015 roku – co należy o tym wiedzieć

Wraz z nadchodzącym końcem roku, każdy posiadacz firmy, jak i jednostka fizyczna, musi się rozliczyć z Urzędem Skarbowym. Przyszłoroczne rozliczenie nie będzie inne, aniżeli w latach uprzednich, jako że nie zostały wprowadzone żadne nowatorskie adnotacje w tej kwestii. Nie doszły żadne nowatorskie zniżki podatkowe, jakie zezwalają na odciągnięcie od podatku dochodowego pewnych rzeczy.

Wyłączna zmiana (zobacz zmiana nazwiska) jest w kwestii ulgi prorodzinnej. W przypadku rodzin wielodzietnych, posiadającym minimum troje dzieci, będzie sposobność odliczania większych kwot, aniżeli miało to miejsce w latach uprzednich. Jednak zniżka ta nie będzie dotyczyła wszystkich osób, powinno się w następstwie tego się zaznajomić dogłębnie z tym tematem.

podatki

Autor: Indi Samarajiva
Źródło: http://www.flickr.com

Aby złożyć oświadczenie o dochodach w Urzędzie Skarbowym, należy wypełnić Pit 2015. W zależności od tego jaką formę aktywności gospodarczej się prowadzi, czy ma się status osoby fizycznej lub prawnej, taki też formularz należy wypełnić. Nowością w tym roku, jest postać wypełniania tego formularza. Będzie wolno wypełnić i przekazać skończony blankiet przez wyjątkową platformę w Internecie.

Interesuje Cię skąd pozyskujemy wiedzę na opracowany w tym wpisie temat? Zachęcamy więc do nowej strony – tam czeka na Ciebie dodatkowe źródło (https://ewadia.pl/skorzystaj-z-elektronicznego-wadium/).

Będzie to pokaźnym uproszczeniem dla każdego, ominie nas konieczność sterczenia w długich kolejkach, nanoszenia korekt, zawracania do Urzędu Skarbowego. Platformę tę udostępni Ministerstwo Finansów, jednak w portalu będzie póki co sposobność składania zaledwie zeznania na druku Pit 37, co nie dla każdego będzie celowe. By móc zapełnić formularz na stronie portalu, konieczne będzie zarejestrowanie się na nim, z użyciem pewnego podpisu elektronicznego. Dowiedz się szczegółów: program do rozliczania Pit 2016

Deklarację podatkową jak każdego roku, należy oddać w terminie. Określony jest konkretny przedział czasu, w którym należy przekazać deklarację. W przeciwnym wypadku można się narazić na kary grzywny. W przyszłym roku zostanie też poszerzony wykaz zwolnień od opłacania podatku dochodowego. Należałoby więc go sumiennie prześledzić, by mieć pewność, że stosowne informacje umieszcza się w deklaracji. Zapełnienie deklaracji nie będzie pochłaniać zbyt dużo czasu, będzie proste i rychłe, dzięki współczesnym technikom.