Co wypada wiedzieć, na czym polega laserowa korekta oczu.

Wady wzroku zmuszają do założenia okularów, z czym nie każdy może się pogodzić. Nie da się ukryć, że okulary niejednokrotnie przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu, a już na pewno podczas uprawiania wszelkiego rodzaju sportów. Trzeba dodatkowo uważać, nieraz je poprawiać, a czasem całkowicie wykluczają nas z jakiejkolwiek aktywności. Rozwiązaniem na to jest laserowa korekcja wzroku Warszawa.

Osoba w okularach korekcyjnych

Autor: Ryan Hickox
Źródło: http://www.flickr.com
To zabieg bezbolesny, czego obawia się większość pacjentów. Podaje się miejscowe znieczulenie w formie kropli do oczu, w razie potrzeby zaś można także zastosować środki uspokajające, pomagające pacjentowi w odprężeniu.

Spodobały Ci się dane zawarte w tym artykule? Jeśli tak, to bezpośrednio z tego źródła (https://pizzahut.pl/restaurants/981-pizza-hut-express-pila-kasztanowa) możesz przenieść się do bardziej szczegółowych treści, które znajdują się w linku poniżej.

Następnie lekarz () usuwa nabłonek rogówki, co jest potrzebne, by zastosować laser. Zadaniem lasera jest odpowiednie ukształtowanie rogówki oka, aby tworzyła czytelny obraz. Po zabiegu zakładana jest specjalna soczewka, którą trzeba nosić, do chwili, aż usunięty nabłonek się odbuduje. Operacja jest wyjątkowo krótka, zazwyczaj trwa około dziesięciu min.. Zabieg jest niebywale efektywny, jednakże są pewne przeszkody, które mogą przekreślić sposobność skorzystania z niego. To oczywiście ciąża, cukrzyca, różnego typu przypadłości reumatyczne oraz ostre alergie. Pacjent nie może także cierpieć na atopię bądź czynne schorzenia infekcyjne. W przypadku stanów zapalnych oczu, jaskry, zaćmy i ryzyka odwarstwienia rogówki przeprowadzane są skrupulatne badania, by podjąć decyzję, czy chory może zakwalifikować się do zabiegu. Wizyta kwalifikacyjna jest wymagana przy każdym chętnym, dlatego należy umówić się na konsultacje oraz pozytywnie przejść badania, aby móc poddać się laserowej korekcie. W trakcie takiej wizyty udzielane są wszystkie istotne informacje w temacie zabiegu oraz możliwych komplikacji. Ponadto specjalista informuje o niezbędnych działaniach pooperacyjnych i wizytach kontrolnych, aby każdy pacjent był szczegółowo uświadomiony i nie miał niepotrzebnych wątpliwości.

laserowa korekcja wad wzroku pozwala w końcu zdjąć okulary albo zrezygnować z soczewek oraz cieszyć się dobrą ostrością widzenia. Zanim zdecydujesz się na zabieg, poszukaj odpowiedniej kliniki, a będziesz pewny, iż wszystko zostanie przeprowadzone tak, jak trzeba. Profesjonalny sprzęt w rękach kompetentnych fachowców to gwarancja bezpiecznych zabiegów i trwałej korekcji wady wzroku.