Pamiętaj, że Twoje działania mogą uratować życie ofierze wypadku

Wypadek drogowy, to nieszczęście, które występuje na polskich drogach codziennie. Będąc uczestnikiem czy obserwatorem wypadku komunikacyjnego, przechodzimy trudne chwile. W tej tragicznej sytuacji należy jednak wykazać się dyscypliną wewnętrzną.

Autokontrola oraz umiejętność szybkiego działania będą nam niezwykle pomocne w udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanym. Do obowiązku świadka wypadku należy pomoc wszystkim osobom, które ucierpiały w zdarzeniu oraz wezwanie fachowej pomocy medycznej.

pierwsza pomoc

Autor: Physio-Control
Źródło: Physio-Control

Ofiary wypadków drogowych, w zależności od powagi samego zdarzenia, mogą mieć zatrzymanie akcji serca lub niewyczuwalny oddech. Wówczas należy jak najszybciej podjąć czynności reanimacyjne, aż do przyjazdu karetki pogotowia. Zanim pojawi się profesjonalny zespół ratowników, nasze działania mogą uratować poszkodowanemu życie. Zwracajmy także uwagę na wyposażenie apteczki samochodowej – .

Ciekawe fakty o tej tematyce zdobędziesz w różnorodnych serwisach, ale znacząca witryna (https://ortodoncjabecker.pl/category/rodzaje-aparatow/) jest jedynie jedyna! Sprawdź nas!

Dbajmy o jej zawartość, kontrolujmy terminy ważności środków i materiałów opatrunkowych. Jeżeli chcemy aby apteczka samochodowa pomogła w potrzebie, naszym obowiązkiem jest o tym pamiętać.

Kurs pierwszej pomocy powinien być zobowiązany przejść każdy człowiek, któremu nie jest obojętny los drugiego człowieka. Dzięki odpowiedzialnej postawie mamy możliwość by uratować komuś życie, dać drugą szansę.Cóż, mimo, iż wiedza społeczeństwa w temacie udzielania pierwszej pomocy ulega zmianie na lepsze, to dalej jest niedostateczna. Więcej na temat kursu pierwszej pomocy.

Bywa, że działania świadków zdarzenia sprowadzają się jedynie do wykręcenia numeru 999.

Cóż, na tym kończą oni swą pomoc. Nawet jeśli posiadają wiedzę teoretyczną, zdobytą w trakcie pokazu, wykładu, czy nawet umiejętności praktyczne przyswojone na szkoleniu z pierwszej pomocy, to boją się je wykorzystać. Panuje również opinia mówiącą, iż jeżeli nie jesteśmy lekarzem, to „lepiej nie robić nic przy poszkodowanym, ponieważ można mu zaszkodzić”. Prawda jest zupełnym przeciwieństwem tego twierdzenia. W przypadku nagłego zatrzymania czynności mechanicznej serca, KAŻDE działanie jest lepsze od zobojętnienia.