Dzienne oświetlenie jest najcenniejszym sterownikiem wewnętrznych rytmów biologicznych człowieka.

Sztuczne nasłonecznienie o różnym nasileniu mają dobroczynny wpływ na pracę mechanizmów biologicznych każdych organizmów żywych. Bardzo niedobry jest brak dostępu do światła słonecznego, dlatego, że może nieprawidłowo oddziaływać na samopoczucie i funkcjonowanie organizmu człowieka. Światło słoneczne powoduje wywołanie reakcji organizmu ludzkiego do produkcji melatoniny oraz innych substancji chemicznych, które są niezwykle ważne dla dobrego humoru i emocjonalnej równowagi.

lampa

Autor: SuperFantastic
Źródło: http://www.flickr.com/photos/superfantastic/2831532275/
Dla ludzi chorujących z powodu sezonowych depresji wykorzystywanie mocnego światła fluorescencyjnego przez kilka godzin jest podobne do słonecznego, zimowego urlopu w ciepłych krajach.

Chcesz sprawdzić, co inny autor wspomina o rozpatrywanym w naszym materiale temacie? Ten wpis z witryny (https://okulus.pl/czym-jest-laserowa-korekcja/) wyjaśni Twe zagwozdki.

Po kilku dniach pobierania owej kuracji poprawa może być korzystniejsza niż po stosowaniu antydepresantów.

W zwykłym lecznictwie, w gabinetach spa coraz więcej w ostatnim okresie mówi się o lampach antydepresyjnych. Lampa przeciwdepresyjna jest rożna od zwykłej lampy przede wszystkim natężeniem i barwą emitowanego światła, które porównywalne jest do światła słonecznego – zobacz stronę na stronę ilumina.pl. Światło jest najsilniejszym zewnętrznym regulatorem wewnętrznych procesów biologicznych człowieka, takich jak spokój, dobowe wahania ciepłoty ciała, rytm dobowy wydzielania niektórych hormonów.

Jeżeli zainteresował Cię omawiany artykuł, to odsyłacz do wpisu (https://shapeofu.pl/) zaprowadzi Cię do równie ciekawych materiałów. Nie ociągaj się tylko kliknij tutaj!

Gdy następuje rozchwianie tych rytmów, człowiek zaczyna cierpieć na dolegliwości m.in. takie jak depresja, apatia, zaburzenia snu, ciągłe zmęczenie. Pojawia się często głód na

lampa

Autor: Sagaform
Źródło: Myin.pl

cukry, zwłaszcza na słodycze. Leczenie światłem wspomaga w odzyskaniu wigoru i dobrego humoru. Można ją z powodzeniem stosować we własnym zakresie.

Lampa przeciwdepresyjna renomowanych wytwórców ma certyfikat urządzenia medycznego. W Europie urządzenia do fototerapii stosowane są bez mała we wszystkich ośrodkach zdrowia, klinikach, gabinetach fizykoterapii salonach kosmetycznych domach spokojnej starości a także portach lotniczych, biurach i oczywiście w wielu domach u osób dbających o prawidłowe zdrowie swoje i bliskich. Fototerapia ma bardzo korzystny wpływ na ludzi starszych, którzy mnóstwo czasu przebywają w mieszkaniach. Działanie światła powoduje wzmocnienie kości i ustąpienie stanów depresji. Światłem leczy się też zaburzenia snu oraz rytmu biologicznego, które poczuć mogą osoby zatrudnione na drugą zmianę, oraz przemieszczające do odmiennych obszarów czasowych.
Źródło: Ilumina.pl