Kieliszki

Gdy zapraszamy do siebie gości i przygotowujemy mniejsze lub większe imprezy, staramy się zadbać o każdy detal. Uważnie planujemy jadłospis, a także zastanawiamy się nad tym, jakiego typu trunki podać.

Próbujemy dopasować je odpowiednio do serwowanych dań, a także według indywidualnych upodobań. Jednakowo ważne jak to, co podajemy, jest jednakże też to, jak podajemy. Nic nie świadczy lepiej o smaku gospodarzy aniżeli śliczne kieliszki, które stosownie dobierzemy do serwowanych na stół trunków.

kieliszki do wina

Źródło: www.garneczki.pl

Jednym z najważniejszych elementów sukcesu realizowanego wieczoru jest wybór wina, które ułatwi wyzwolić z przyrządzonych dań to, co najlepsze (KLIK). Właściwe kieliszki do wina pozwolą natomiast przedstawić głębię smaku i aromatu trunku.

Bez zwlekania zobacz ten link, w którym również odnajdziesz wiadomości traktujący o prezentowanej tutaj sprawie. Na pewno jest tam coś ciekawego dla Ciebie.

Trzeba pamiętać, że kieliszki do białego wina muszą być dłuższe i smuklejsze, a kieliszki do czerwonego wina – bardziej pękate, korzystniej skupiają one bowiem nuty wina.

Wykwintne wino (zobacz: wina z pinot noir) w gustownym kieliszku, popijane do wyśmienitego posiłku, to prawdziwa ekstaza dla zmysłów. Jeśli jednak chcemy, żeby wszystko na naszym stole było idealne, warto pomyśleć jeszcze o zaopatrzeniu się w kieliszki do wody (odwiedź sklep). Rozłożyste i pojemne, wyjątkowo ładnie wyglądać będą z bryłkami lodu i plasterkiem cytryny.

Świetnie wzbogacą nasze nakrycia stołowe. Mówiąc o szykownych kieliszkach, na polskim gruncie tradycyjnie przychodzą nam na myśl ponadczasowe kieliszki z Krosna, które pamiętamy przypuszczalnie jeszcze z barków i zastaw naszych dziadków. Ozdabiane nóżki i reliefy, które cechują kieliszki KRISTA DECO, urzekają kolejne pokolenia. Klasyczne krośnieńskie wzory nieustannie są modne, a nowe wpisują się w aktualne trendy wzornicze.

Elementem domowej zastawy, którego zabraknąć nie może przy rozmaitych uroczystościach, są kieliszki do wódki. Wysokie, na nóżce, przypadną znaczniej do gustu tradycjonalistom, z kolei typowe kieliszki typu shot muszą się znaleźć u każdego imprezowicza. Sylwester a także wszelkie ważne dni, które planujemy niezwykle świętować, to czas na otworzenie butelki wybornego szampana.

Nie możemy, więc zapomnieć też o wyposażeniu naszego domu w szykowne kieliszki do szampana. Zgrabne, wąskie kieliszki, wyprodukowane z cienkiego szkła, to najlepsza gwarancja utrzymania bąbelków. Jeżeli wolimy szampany słabiej musujące, możemy wybrać również efektowne, niskie kieliszki o znaczniej płaskich i rozłożystych czaszach.

Towarzyskie spotkania to okazja do degustowania wielu innych napojów alkoholowych i koktajli alkoholowych. Kieliszki koktajlowe są uniwersalną propozycją do podawania wielu z nich. Wybornie będą się reprezentować z drinkowymi palmami, cukrową warstwą na brzegu czy np. z plasterkiem pachnącej limonki. W formie wytrawnej sprawdzą się kieliszki do martini z niezastąpionymi, zielonymi oliwkami, które zaznaczają niepowtarzalny smak wermutów.

Przydatne w domowym barku okażą się też wyszukane, szerokie kieliszki do koniaku czy też kieliszki do sherry, w których gustować można jeszcze całą gamę słodkich likierów i nalewek, też tych własnej roboty. Rozmaitą ofertę kieliszków o przeznaczeniu do rozmaitych trunków znaleźć można w sklepie internetowym garneczki.pl.
Szczęśliwego świętowania!

Posted in Bez kategorii