Jesteś smakoszem wina i nalewek? Spraw sobie karafkę, ciesz się eleganckim podaniem trunku i zadbaj o jego dekantację

Choć wino nie okazuje się narodowym trunkiem Polaków, raduje się wciąż wzrastającym powodzeniem i coraz częściej pokazuje się na polskich stołach. Wiąże się to z lepszym dostępem do dobrych win, jak również tym, że także rodzime napitki zyskują coraz większe uznanie wśród smakoszy. Gdy lubi się czasami zakosztować wina albo nalewki, warto zaopatrzyć się w odpowiednią karafkę.

Uwielbiasz wino? Spraw sobie karafkę!

kieliszek z winem

Autor: Arpit Gupta
Źródło: http://www.flickr.com

Osoby, które uwielbiają od czasu do czasu skosztować kieliszek smakowitego wina, lub podają tego rodzaju napitek na uroczystościach i imprezach domowych, powinny pomyśleć o nabyciu karafki do wina, które dostaniesz w Deco Salon. To prawda, że wino (zobacz: wina z winnicy turnau) przelewane do karafek wygląda bardzo ładnie oraz gustownie, szczególnie jeśli w zestawie z karafką zakupuje się także ładne kieliszki lub literatki. Jednakże przymioty estetyczne nie są jedynym powodem, dla którego dobrze jest przed serwowaniem wina przelać je do karafek. Wiąże się to także z istotnym procesem dekantacji.

Wino powinno odetchnąć

Większość osób odkorkowuje butelkę wina i natychmiast napełnia napojem kieliszki, niejednokrotnie butelkę odmyka się już przy stole albo podczas biesiady. Tymczasem wino czerwone powinno zostać poddane procesowi dekantacji, co pozwoli mu nieco pooddychać, a przede wszystkim rozdzielić trunek od powstałego osadu. Przelewanie trunku do karafek wydaje się być łatwą oraz szybką czynnością, jednakże wszystko musi się wykonać bardzo powoli oraz ostrożnie, gdyż jeden nierozważny krok potrafi zniweczyć całą pracę i spowodować, że trunek znów pomiesza się z osadem.


Kup karafkę na prezent

W chwili, gdy potrzebuje się inspiracji na ładny i ciekawy podarunek dla smakosza wina albo nalewek, można uwzględnić w planach zakup eleganckiej karafki. Wino podane w karafce świetnie się prezentuje na stole, a jak się okazuje, nabiera też lepszego smaku, pozbywa się nieładnego zapachu i posmaku. W karafkach można serwować tak i wina, nalewki, jak również czystą wodę, więc sprawdza się ona w naprawdę licznych sytuacjach. Może służyć także jako elegancki motyw dekoracyjny, zwłaszcza że karafki projektowane bywają w wielu różnych wzorach, zarówno w duchu klasycznym, jak również nowoczesnym.