Czy żeby zrzucić zbędne kilogramy trzeba wykorzystywać konkretne diety?

Mawia się, że by stracić na wadze trzeba bez wątpienia być na diecie. I jeszcze żeby to się zdecydować na wybraną, bo tak ich jest dużo. Dużo osób tak dokładnie postępuje pomijając fakt, że to nie jedyny sposób. Faktem jest, można schudnąć bez diety i czuć się dobrze. Bez wątpienia nie można tego robić bezmyślnie, bo efekty będą opłakane. Warto poznać kilka niezawodnych sposobów.

Jeżeli zwyczajny cukier pozostanie poddany rafinacji i koncentracji, siła żywotna ulega rozproszeniu, a naturalna równowaga – zachwianiu. Cukier rafinowany przechodzi do krwiobiegu błyskawicznie i w kolosalnych ilościach, co stanowi szok dla żołądka i trzustki. Dochodzi w takim przypadku do zakwaszenia organizmu człowieka i do utraty wapnia. Cukier często tytułowany jest „białym zabójcą” zważywszy na na wiele niebezpieczeństw, które ze sobą niesie- .

Przede wszystkim należy podchodzić do tego z głową, to znaczy nie wykorzystujemy szkodliwych dla organizmu sposobów. Faktem jest że wystarczy, że będziesz jeść pięć niewielkich posiłków dziennie. Na takie niewielkie porcje organizm będzie reagował spowolnieniem przemiany materii, miej na uwadze jednak, że jak wracasz do wcześniejszego sposobu żywienia, to większe porcje zaczną zamieniać się w tkankę tłuszczową, nie w w energię. Tak właśnie powstanie tak zwany efekt jo-jo. Nie zapominaj o wodzie. W około 70 procentach składamy się z wody. Jeśli twoja skóra marszczy się i starzeje to znak, że posiadasz zbyt mało wody w organizmie.

Kaszanka z grilla

Nadmiar cukru rodzi otyłość, wysokie ciśnienie krwi, cukrzycę, schorzenia serca, anemię, osłabienie odporności, próchnicę. Przyczynia się do zaistnienia opryszczki, chorób drożdżycowych, raka, zakłóceń miesiączkowania, impotencji. Przytłumia umysł, tworzy nerwowość, zdenerwowanie. Dla ludzi ,którzy lubią słodycze (idź tutaj) mamy stosowną wiadomość: istnieją zastępniki, które możemy śmiało (lecz również rozważnie) stosować zamiast białego cukru. Naczelnym z nich jest miód, jaki mimo poważniejszej kaloryczności mieści w sobie zaufane minerały i enzymy, a wobec tego nie zaburza równowagi mineralnej organizmu człowieka.

Zerknij na portalu kulinarnym: .

Pozyskiwany jest na ogół z brzozy, jest jednakowo słodki jak jego biały odpowiednik, jednakowoż ma w przybliżeniu 40% kalorii mniej. Będzie znakomity dla osób na diecie, pomocniczo umacnia układ immunologiczny i broni przed chronicznymi chorobami.

Wymienników białego cukru jest w dalszym ciągu sporo, tymczasem teraz, w lato, rozkoszujmy się pogodą grillując i jedząc smakołyki z rusztu. Kiełbaski, kaszanka z grilla sporządzona z cebulką to fenomenalne pomysły na obiady i weekendowe kolacje.