Jesień znaczy gorszy humor. Czy to już stan depresyjny? Czy trzeba się czegoś bać? Jak temu zaradzić?

Niczym specjalnym jest aktualnie jesienna chandra, lub depresja, chociaż o tej drugiej częściej się mówi aktualnie niż kiedyś. Może dlatego, że jest wyrażeniem, które niedawno faktycznie stało się rozpoznawalne.

Kiedyś bardziej od depresji używało się słów „smutek lub „zły humor”, obecnie coraz więcej ludzi wymienia istotnie to słowo, jeżeli chce zdefiniować gorszy dzień. Jakkolwiek często nie mamy problemu z depresją, bo jest to normalne obniżenie humoru to jednak każdemu z nas potrzebna jest pomoc, gdyż nie możemy nikogo pozostawić w złym nastroju.

depresja

Autor: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.

Miejmy też na uwadze, że zwykły smutek, jaki każdy z nas czasami doświadcza jest czymś zwyczajnym i nie można na silę go blokować. Już takimi jesteśmy istotami, iż radość przeplata się ze smutkiem, to normalna kolej rzeczy. Powinniśmy więc trwać w takim stanie, gdyż zapewne niebawem on przejdzie. Jeśli jednak ten stan powtarza się za bardzo często lub ciągle jesteśmy smutni, to można zacząć się trochę martwić. Depresja może złapać w sidła każdego niezależenie od wieku, nie ma z nią zabawy, bo jest w stanie ona zupełnie odebrać chęć do życia.

Najważniejsze to mieć osobę, jakiej jesteśmy w stanie się wygadać. Może to być ktoś z rodziny, może mama, ojciec lub brat lub siostra, nasz partner, może to być przyjaciel, któremu ufamy. Niekiedy, najbardziej odpowiednim sposobem na wszystkie zmartwienia jest właśnie zwierzenie się komuś.

Często po takim zwierzeniu odczuwamy lekkość, gdyż zrzuciliśmy trochę ciężaru i niepewności, zostaliśmy wysłuchani i pocieszeni, wiemy już, iż ze swoim problemem nie jesteśmy sami. Dodatkowo, może nasz rozmówca także przyzna, że zdarza mu się być smutnym, po prostu, warto to przetrwać. Jeśli jednakże taki stan utrzymuje się zbyt długo, a rozmowa z bliską osoba nie pomaga to niestety, musimy stosować poważniejsze środki, przykładowo, tabletki które kupimy bez recepty lub zakup lampy antydepresyjnej (sprawdź więcej na ilumina.pl).

słońce

Autor: 霞客 周
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli i to nie nic nie da warto umówić się na wizytę z psychologiem.

Jeżeli wczytujesz się w ten artykuł to znaczy, że temat Cię niezwykle zafascynował – wejdź na odnośnik do strony dyżur stomatologiczny wrocław, a znajdziesz równie wartościowe informacje.

W naszym kraju ciągle jest przekonanie, że to wstydliwe, tak naprawdę coraz większa ilość osób korzysta z takich usług mówiąc o tym otwarcie. To ważne, by się tego nie obawiać i nie czuć, że coś jest z nami nie tak. Potraktujmy najzwyczajniej jako wizytę u lekarza, gdyż tym w rzeczywistości taka wizyta jest.