Co Polacy najczęściejjedzą w pracy? Sprawdź na ten temat nieco więcej

Dobrze skomponowana dieta jest kluczem do zdrowia i upragnionej sylwetki. Obok dostarczania do organizmu właściwych składników pokarmowych, równie ważna jest także częstotliwość jedzenia. Często pomijamy to podczas czasu spędzanego w pracy.
Lifestylowe czasopisma rywalizują między sobą w wyznaczaniu coraz to nowych trendów żywieniowych i przepisach na zdrowy styl życia. Badania wykazują, że Polacy jedzą za dużo, albo za mało. Nierzadko wybierają oni po gotowe posiłki, niezdrowe przekąski. Kochamy wygodę, często zmieniamy przerwę na lunch. Złe nawyki żywieniowe oraz niechęć do ćwiczeń to łatwa droga do niechcianych kilogramów.

Co składa się menu Polaków w pracy? Są to głownie przekąski, drugie śniadanie lub obiad. Mało kto gotują w domu. Zazwyczaj są to gotowe produkty lub półprodukty, jedzą oni także w pracowniczych stołówkach i restauracjach. Na ratunek przychodzi także catering dla firm. Z domu najchętniej Polacy przynoszą kanapki, owoce, sałatki oraz przetwory mleczne.

catering

Autor: Streetsblog & Streetfilms
Źródło: http://www.flickr.com

Dietetycy podkreślają, że kwestią zapalną, który może źle oddziaływać na metabolizm i utrzymanie formy jest nieodpowiednie rozłożenie posiłków w ciągu dnia. Rekomendowane jest, aby były one spożywane w trzygodzinnych odstępach. Jeżeli budzimy się później, wskazane jest, aby dostosować rozkład do planu dnia – dowiedz się więcej. Wybierając jedynie jedną porcję, powodujemy, że organizm odpowiada tworzeniem zapasów tkanki tłuszczowej. Przesadnie długą przerwę odczytuje on jako kryzys i zaczyna zabezpieczać się na przyszłość.

Specjaliści ds. żywienia rekomendują spożywanie dwóch posiłków podczas ośmiogodzinnego dnia pracy. Norma ta obowiązuje wobec zarówno pracowników fizycznych, jak i umysłowych, ale skład jedzenia powinien być różnorodny. Osobie pracującej przy biurku wystarczy zaledwie jogurt lub kefir w połączeniu z owocami. Pracownikowi fizycznemu energii doda kanapka z chleba pełnoziarnistego z różnymi dodatkami.Obiad powinien zawierać białko, np. chude mięso oraz węglowodany złożone, które znajdziemy kasze, ryż jęczmienny czy makaron z somaliny pełnoziarnisty. Taki sam skład powinien mieć obiad osoby wykonującej prace fizyczne. Jak podkreślają dietetycy, obiad to niezwykle ważny posiłek. Dostarcza on około 30-35 procent dziennego zapotrzebowania na energię.

Ważne jest równocześnie, aby dostarczyć do organizmu energii w właściwym czasie.Na przykład jeżeli nie wyposażymy się w koniczne składniki we właściwym czasie to wygłodniały organizm sprowokuje, że rzucimy się na jedzenie późną porą.
Korektę należy wprowadzić także w liście łakoci. Słodycze, batony, ciasta szybko zamienią się w niechciane kilogramy.