Pięć powodów, które przekonają Cię do kupowania zdrowej żywności

Pożywienie, które dostarczamy sobie każdego dnia ma znaczący wpływ na kondycję naszego zdrowia, ale także na nasz stan emocjonalny. Powinniśmy zatem dbać, aby wraz z koniecznymi dla funkcjonowania czynnikami odżywczymi nie dostarczać naszemu organizmowi metali ciężkich czy trucizn.

Autor: Eduardo Mueses
Aby być pewnym, iż odżywiamy się zdrowo wybierajmy produkty z certyfikowanych ekologicznych gospodarstw. Należy przyznać, że wpływ jedzenia na nasze funkcjonowanie jest niezaprzeczalnym argumentem przemawiającym za wyborem produktów z wspomnianych już upraw ekologicznych.

Następnym znaczącym powodem jest fakt, iż takie uprawy są jednymi z najbardziej rygorystycznie traktowanych upraw w europie. Nie powinniśmy zatem martwić się, że proces produkcji jest niezgodny z certyfikatem.

O tym, iż zdrowa żywność (informacje dystrybutor żywności ekologicznej) jest warta ceny jaką trzeba ponieść świadczy to, że cena ta odbija koszty produkcji – zdrowa żywność). Producenci eko obarczeni są znacznie wyższymi inwestycjami, gdyż nie stosują szkodliwych chemicznych nawozów, a także sztucznych środków ochrony roślin. Cena zwyczajnych produktów jest zazwyczaj sporo mniejsza, ale ukryty koszt takich produktów wyjdzie na światło dzienne w nadchodzącej przyszłości, w formie zanieczyszczonych wód a także zużytych, wyjałowionych ziem. Niestety wszystkim przyjdzie go ponosić.

Jak się natomiast sprawa ma z produktami importowanymi spoza Unii Europejskiej? Czy powinniśmy mieć do nich zaufanie, jak ma to miejsce w przypadku produktów lokalnych? Czy importowana z Indii herbata ryżowa (zobacz ofertę RawFoodsrawfoods) jest wytwarzana w tak samo restrykcyjnych warunkach? Jeżeli ma ona przyznany właściwy certyfikat – nie mamy powodów do obaw.

Zdrowa żywność to nie tylko gospodarstwa ekologiczne. To także dbanie o skład tego co zjadamy. W zwyczajnych artykułach spożywczych często mamy do czynienia z sytuacją, gdy przekroczone są wszelkie standardy zawartości cukru, czy soli. Uważam, że nie trzeba być wyjątkowo obeznanym w tym temacie, aby zdawać sobie sprawę z ich negatywnego wpływu na nasz organizm.