Sposoby na niemowlęcą kolkę

Gdy kolka dopadnie twego dzidziusia, nie wpadaj w panikę. Koniecznie przytul malucha i pomóż mu przetrwać te przykre momenty. Są metody, które mogą przynieść ulgę w ataku kolki. Kolka tak naprawdę nie jest groźna, jednak niezwykle przykra tak dla oseska jak i jego dla rodzicieli.

Małe dziecko

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Dzidzia żałośnie krzyczy, a jego płacz sprawia, iż rodzicielom kraje się serce. Są bezradni i jedynie pocieszają się myślą, iż ataki same miną po paru miesiącach. Faktycznie, nie występują leki, jakie w przeciągu kilku minut rozprawiłby się z niemowlęcą kolką, jednak nie jesteśmy wobec niej całkiem bez szans.

Jeśli szukasz czegoś szczególnie interesującego na poruszany tutaj temat, to kliknij oraz sprawdź tekst wspomnianego artykułu.

Jeżeli któregoś dnia twój kilkutygodniowy berbeć zacznie bardzo głośno krzyczeć, nie pozwala się uspokoić, z przyczyny dotkliwego bólu będzie podciągać nóżki do brzucha, możesz być pewna iż to kolka. Jej ataki pojawiają się między 1 a 3 miesiącem życia dzidziusia i z reguły znikają równie ni stąd ni zowąd, jak się rozpoczęły, nie pozostawiając żadnego śladu. Dokuczliwości występują na ogół po południu bądź wieczorem i mogą trwać kilka minut bądź nawet kilka godzin. Zobacz również: (Najlepsza apteka internetowa)

Dotąd, specjaliści nie odkryli ich przyczyny, wiadomo tylko, co może sprzyjać tymże atakom. Popularna jest też teoria powiadająca o tym, iż źródłem napadów bywa reakcja alergiczna berbecia na proteiny mleka krowiego spożywane przez karmiącą mamę, lub niedostatek laktazy – enzymu przetrawiającego cukier nabiałowy, który kryje się zarówno w pokarmie kobiecym, jak też w pokarmie modyfikowanym.

Pewne jest również, iż zły wpływ na samopoczucie bobaska ma nazbyt duża liczba przełykanego w trakcie ssania powietrza. Pęcherzyki powietrza gromadzą się w przewodzie pokarmowym malucha, powodując silne wzdęcia oraz skurcze jelit. Odkąd rozpoczęto szczegółowiej badać psychikę niemowląt, przyczyn kolki dopatruje się również w wyczerpaniu a także nazbyt dużej liczby bodźców, którym maluch poddawany jest przez cały dzień. Autor:

Leki

Autor: kev-shine
Źródło: http://www.flickr.com
To wyjaśniałoby fakt, że napady pojawiają się często pomiędzy godziną 16 a 21. Sądem psychologów, kolce sprzyjać może również zmęczenie, zdenerwowanie i stres matki. Na tego rodzaju dolegliwości dziecięce są co prawda leki, jednakże działają one jedynie wiatropędnie oraz rozluźniająco.