Jak można wprowadzić oszczędności przy wysyłce dużej ilości listów?

Nie ma chyba firmy, której dyrektor nie pragnąłby w jakikolwiek sposób zminimalizować bieżących kosztów prowadzenia działalności. Przykładowo dużo podmiotów jest zobligowana do wysyłki tysięcy listów na miesiąc, gdyż ich adresaci wyrazili chęć otrzymywania rachunków w wersji tradycyjnej.
Ponadto mogą dochodzić listy o charakterze marketingowym, ale czasem zdarza się tak, że koszty związane z wysyłką znacznej ilości listów niemalże równają się z możliwymi przychodami.

Dlatego też na rynku jest taka usługa jak korespondencja masowa przeprowadzana przez zewnętrzną firmę na zasadzie outsourcingu. W praktyce znaczy to niezwykle duże oszczędności (aż do 60%) dla spółek, jakie wysyłają listy do wielu klientów. Firmy, które poniekąd przejmują na siebie obowiązek rozsyłania korespondencji, posiadają tę przewagę nad zleceniodawcą wysyłki, że obowiązek utrzymywania urządzeń potrzebnych do wysyłania listów jest w pewnym sensie przetransferowane na ich klientów.
korespondencja masowa

Autor: Report Verlag
Źródło: http://www.flickr.com
A mogą być to kwoty nie najmniejsze.

Jeśli ciekawią Cię opisane w tym materiale kwestie i masz ochotę poczytać więcej informacji na taki temat – wejdź tu (https://www.pitprojekt.pl/bazawiedzy/pit-czy-mozna-odliczyc-dziecko-od-podatku/)!

Arkusze papieru, drukarki, kartridże czy też maszyny do tzw. kopertowania mogą kosztować sporo. Jeżeli jednak wszystkimi sprawami tyczącymi się korespondencji masowej zajmie się specjalizująca się w tego typu działaniach firma, to będzie posiadała okazję uzgodnienia niższych kwot za opłaty pocztowe. A to jest prawdopodobnie najwyższy nakład pieniężny całego przedsięwzięcia. Dla zleceniobiorcy tego typu wysyłki nie ma znaczenia styl takiej korespondencji.

Mogłyby to być faktury, ulotki czy też gazetki albo informacje. Zleceniodawca przekazuje tylko dane klientów oraz czeka na wiadomość o pomyślnym zakończeniu wysyłki.