Jakie ma smaki kuchnia polska czyli krótka charakterystyka tego, co najczęściej się jada w czasie obiadów.

Sposobów na pożywny, zdrowy obiad będzie zapewne tyle, ilu jest samych kucharzy. Każdy na pewno ma pomysł na wyjątkowe, niepowtarzalne danie, którym będzie mógł zachwycić gości. W naszej kulturze obiady najczęściej będą się składać z dwóch dań, czyli zupy i dania głównego.

Krem z dyni

Autor: mbba.pl
Źródło: mbba.pl

Kuchnia polska proponuje niezliczoną liczbę zup, można wręcz powiedzieć, że stanowią one nasze narodowe dziedzictwo.

Czy zszokował Cię opublikowany tutaj artykuł? Aby zgłębić temat wejdź tu oraz poznaj więcej szczegółów – na pewno będą dla Ciebie zaskakująco interesujące.

Przepisy na zupy to takie, w których wykorzystać można praktycznie wszystkie całoroczne i sezonowe warzywa, często będą się w nich pojawiać różne dodatki mięsne, ryż lub makaron. Do takich najpopularniejszych, można powiedzieć klasycznych w każdym calu, zalicza się zupa fasolowa. Podstawą do jej ugotowania będzie fasola, warzywo w różnym stopniu doceniane przez wielu ludzi. Tymczasem fasola zalicza się do bardzo zdrowych warzyw, jakie u nas występują, jest świetnym źródłem cennego białka, witamin i składników mineralnych. Zupę fasolową można ugotować na bardzo różne sposoby, zależnie od kucharza i przypraw użytych przez niego może się bardzo różnić wyglądem i smakiem.

Więcej przepisów sprawdzisz tutaj:

Jeżeli będzie chodzić o drugie dania, to w kuchni polskiej królują mięsa pod różną postacią. Kucharze niezwykle często wybierają różne postacie drobiu, tu najczęściej używany jest kurczak, ale rosnącą popularnością zaczynają się też cieszyć indyki i kaczki. Sporą popularność ma także wołowina, wprawdzie więcej ona kosztuje, lecz będzie dawać jedzeniu z niej przygotowanemu niepowtarzalny smak. No i nie można zapomnieć o tradycyjnych świnkach, to przecież w końcu kotlet schabowy z kapustą w wielu kręgach stał się symbolem naszej kuchni narodowej.

Zupa dyniowa

Autor: Restauracja Pieprz i Wanilia
Źródło: Restauracja Pieprz i Wanilia

Lecz z wieprzowiny można zrobić mnóstwo innych, wspaniałych potraw, ten kto chociaż raz miał okazję spróbować karczek marynowany w piwie z pewnością wie, o czym tu się mówi. Jeśli chodzi o techniki przygotowywania, to w naszej kuchni wykorzystuje się w zasadzie. Pieczenie, duszenie i smażenie pozwala na uzyskanie różnych smaków, jeśli do tego kucharz będzie umiał wszystko przyrządzić i wybierze odpowiednie dodatki, to na pewno wrażenia smakowe będą niezapomniane.