Równe i piękne zęby? Poproszę!

W dzisiejszych czasach o piękny uśmiech nie jest trudno. Gabinety stomatologiczne oferują nam ogromną gamę usług, od tradycyjnego leczenia po leczenie ortodontyczne. Jeszcze całkiem niedawno aparat na zębach zakładały przede wszystkim dzieci. Obecnie, coraz częściej zakładają go kobiety w wieku 25, 30, 40 lat. Skąd wady zgryzu po 30-ce, jeżeli do tej pory był bez zastrzeżeń?

Dentysta

Autor: ND Strupler
Źródło: http://www.flickr.com

Zasadniczą przyczyną krzywienia się zębów u dorosłych osób są „ósemki”. Wyrastając, spychają pozostałe zęby przez co powodują wady zgryzu. Dlatego jeśli się pojawiają, powinniśmy udać się do specjalisty. Ortodonta (zobacz) skontroluje, czy w szczęce jest na nie miejsce.

Mimo najnowszej generacji, stale doskonalonych rozwiązań protetyki stomatologicznej, statystyki biją na alarm, że większość Polaków posiada ubytki w uzębieniu. Problem jest bardzo poważny albowiem braki w uzębieniu są powodem tego, że pozostałe zęby są bardziej obciążone, zaczynają się przesuwać, co w konsekwencji prowadzi do zmian w rozkładających się siłach żucia. Im dłuższy czas zbywamy problem, tym poważniejsze są konsekwencje.

Stomatologia bardzo się rozwinęła dlatego wizyta u dobrego dentysty nawet z bardzo poważnym problemem nie musi być stresująca. Leczenie kanałowe (patrz też: endodoncja mikroskopowa łódź) (www), dotąd wyjątkowo nielubiany zabieg dentystyczny nie jest już bolesny, gdyż przeprowadzany jest pod znieczuleniem i robiony jest najlepszymi instrumentami.

Jedną z najlepszych metod na przywrócenie wspaniałego uśmiechu, poprawienie rysów twarzy są implanty (strona). Przed zabiegiem musimy wykonać szereg badań oraz prześwietlenie szczęki. Implanty są zakładane w znieczuleniu miejscowym. Stomatolog zakłada kilka implantów i przytwierdza na tym rusztowaniu protezę zębową. Za jedyną wadę takiego rozwiązania możemy uznać ich stosunkowo wysoką cenę, ale są one bardzo trwałe więc jest to inwestycja na całe życie.

dentysta

Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com

Dodatkowo w gabinetach możemy zdecydować się na możliwość rozłożenia kwoty na raty, co jest szczególnie pomocnym rozwiązaniem. Nie musimy już zazdrościć równych i śnieżnobiałych zębów Małgorzacie Kożuchowskiej czy Angelinie Jolie. Dziś każdy z nas może takowym się szczycić.