Kawa ziarnista arabica – dobre strony picia takiego typu napoju

Jeśli chodzi o kawie to dobrze się na kawie znać, a w jaki sposób stać się znawcą kawy? Na początek warto pić wiele kaw i starać się zapamiętywać ich smak. Wiele razy mieliśmy okazję pić pyszną kawę u znajomych i dowiadywaliśmy się, że w rzeczywistości jest to najtańsza kawa ze sklepowej półki. Bywało również tak, że piliśmy kawę dość drogą, ale jej smak raczej nas nie powalił. Dlaczego tak się dzieje? Po pierwsze duży wpływ na ocenę ma subiektywny gust, ale równie często bywa tak, że nie każdy umie dobrze kawę zaparzyć. Dlatego jeśli chcemy być prawdziwymi smakoszami kawy musimy nauczyć się właściwie parzyć kawę.

kawa i ciastko

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Na przykład parzenie kawa ziarnista arabica, będzie przebiegało inaczej niż zaparzenie normalnej rozpuszczalnej kawy. Są pośród osób uwielbiających kawę Ci, którzy uważają, że najsmaczniejszą kawą jest właśnie kawa ziarnista arabica. Mielone przez nas ziarna dają możliwość wydobycie niesamowitego aromatu i pysznego smaku. Niektórzy z nas wybierają filiżanki inni ze zwykłego kubek. W obu przypadkach w inny sposób parzymy kawę. Bariści mogliby sporo o tym powiedzieć.

Wszystko zależy od ziarna

Kiedy dostajemy filiżankę, gorącej i aromatycznej kawy, nie zastanawiamy się, jaką drogę przeszła, żebyśmy mogli cieszyć się pijąc ją (zobacz – kawa palona). Jednakże warto zastanowić się, z jakiego kraju dana kawa pochodzi, w jakich palarniach wypalano ziarna. Wyselekcjonowane ziarna sprawia, że kawa jest tak znakomita. Oczywiście również ważne jest to, w jaki sposób kawa jest później przechowywana i w jaki sposób my sami ją parzymy. Jest to też powód dla którego sporo osób bywa na kawę tylko w miejscach, gdzie serwują ją prawdziwi bariści, czyli mistrzowie parzenia kawy. Dobrze jest zapytać o kilku wskazówki związane tego jak parzyć kawę. Każdy z nas ma kawę, którą lubi najbardziej, którą parzymy po swojemu. Mimo, to jedna dobra rada od baristy i może się okazać, że nasza kawa ziarnista arabica pewnie stanie się jeszcze pyszniejsza. Jeżeli więc chcemy spożywać naprawdę dobrą kawę, trzeba na sklepowych półkach poszukać kawę ziarnistą.

A jeżeli nie można znaleźć w supermarkecie żadnej kawy, która jest godna naszej uwagi zawsze można sprawdzić co jest w Internetu.

Wszystkie omawiane tu dane pod adresem są bardzo ciekawe, więc nie czekaj dłużej, tylko przeczytaj więcej wiadomości, które Cię ciekawią.

W sieci jest wiele sklepów z kawami, które zapewne po odpowiednim zaparzeniu zaskoczą nas smakiem i aromatem. Powinniśmy, więc porządnie przejrzeć oferty sklepów internetowych.