Zamawiajmy porządnie pokarmy w trakcie swojej pracy.

Właściwe jedzenie jest bardzo istotne dla naszego zdrowia. To przecież jedzenie dostarcza nam potrzebna do prawidłowego funkcjonowania składniki, a także witalność. Powinniśmy więc przykładać ogromną wagę do komponowania każdych posiłków. Prawidłowa dieta musi być właściwie zbilansowana, tak aby nie zapomnieć żadnych istotnych składników.

Naszym najczęstszym błędem jest nieodpowiednia kultura jedzenia, a raczej jej brak. Do posiłków podchodzimy byle jak. Jadamy o różnych porach. Zapychamy się między posiłkami tuczącymi przekąskami. Nasze obiady to zwykle jakiś fast food na mieście. A na śniadanie zwykle pijemy mocną kawę.

Zdrowy początek dnia - śniadanie

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Podobny tryb odżywiania to nie tylko deficyt witamin i minerałów. To również niewłaściwa praca przewodu pokarmowego, problemy z wypróżnianiem się, słaba odporność i złe samopoczucie. Jeżeli codziennie wstajemy niewyspani i wymęczeni, to znak, że coś tutaj nie gra i powinniśmy zareagować. Warto wstać kwadrans szybciej i przygotować sobie porządne śniadanie, do którego, oczywiście, możemy wypić kubek (kubek silikonowy) obowiązkowej kawki. Postarajmy się tak sobie organizować dzień, aby znaleźć czas na przygotowywanie domowych dań. Wybierajmy tylko świeże i nieprzetworzone produkty. I przeprośmy się z zupkami.

Są to wyjątkowo pożywne i dobre dla naszego ciała potrawy, które w dodatku szybko można zrobić. Niech w naszej kuchni pojawi się zupa ogórkowa, zupa selerowa, czy zupa gulaszowa. Nie zapominajmy o mięsie, które jest bogate w wiele potrzebnych nam składników, ale nie spożywajmy go każdego dnia – zamów gotowe posiłki. Wymieniajmy dania mięsne z rybą lub soczewicą.

Wieczorem można przyrządzać lekkostrawne surówki. Im więcej kolorów na talerzu, tym korzystniej, dlatego szalejmy z warzywami i owocami ile tylko dusza zapragnie. Zdrowa dieta nie wyklucza smakołyków, które uwielbiamy. Zezwólmy sobie czasem na drobne szaleństwo i zjedzmy lasagne albo porcję lodów. Łakocie przecież możemy spalić, uprawiając sport. Jeśli właściwą dietę połączymy z aktywnością fizyczną na świeżym powietrzu i odpowiednio długim snem, będziemy się cieszyć zdrowiem i urodą przez długie lata.