Kierowca samochodu ciężarowego – zawód kosztowny, lecz opłacalny!

Bardzo wiele słyszy się na temat kierowców tirów, którzy bywają tak naprawdę wiecznie w trasie, no a ich żony czy też dziewczyny wyczekują ich z mocno zapartym tchem. Ten konkretny zawód nie jedynie jednakże kojarzy się z tak naprawdę wiecznym „byciem w drodze”, jednak również wraz z sporymi sumami pieniędzy, które to taki kierowca otrzymuje.

Wybór

Autor: Felix Padrosa Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Co jednak należy zrobić, jakie konkretnie posiadać uprawnienia, czy predyspozycje, aby móc wykonywać taki zawód?
kierowca samochodu ciężarowego

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Jak się okazuje istnieje dość spora różnicą pomiędzy zwykłym kierowcą, o kierowcą samochodów ciężarowych, czy też tirów. Takiego typu kierowca samochodu ciężarowego, obojętnie tak naprawdę jakiego typu w rzeczywistości jest zmuszony bardzo wiele zadziałać, by w ogóle móc kierować tego konkretnego typu pojazdem. Przede wszystkim podstawą jest prawo jazdy (test na prawo jazdy online) kategorii typu C albo też C+E, które aby w rzeczywistości dostać, pierwsze jesteśmy zmuszeni przejść absolutną podstawę, a więc standardową kategorię typu B. Przepisy umożliwiają przyszłym kierowcom tirów zacząć swoja naukę w tym konkretnym zakresie już tak naprawdę w wieku 18 lat, lecz tak młode osoby zazwyczaj przechodzą je znacznie dłużej, aby mieć możliwość dostać uprawnienia kierowcy zawodowego. Osoby, które to ukończyły 21 lat, przechodzą szkolenie „przyspieszone”, które trwa 140 godzin. Dobrze jest wiedzieć, że po przejściu wszystkich wymogów, oraz po zdobyciu uprawnień, takiego typu kierowca przechodzi co 5 lat szkolenie okresowe, które ma na celu podnieść jego wiedzę i kwalifikacje.

Kto jednakże nadaje się do takiego typu roboty? Ponad wszystko osoby znające bardzo dobrze wszelakie zasady drogowe, oraz mające w posiadaniu wiedzę związaną wraz z prowadzonym przez niego pojazdem, jak również odporne na stres i posiadające bardzo dobrą koncentrację. Takiego typu kierowca zarabia od 1800 do nawet i powyżej 5,5 tys. za 3 tygodnie.