Zamierzasz zaciągnąć kredyt? Zobacz nasz artykuł i przejrzyj podpowiedzi

Skąd wziąć kasę na rozwój prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej? Wielce trudne to pytanie – w końcu gdyby to było aż takie łatwe, zapewne prowadzenie własnego biznesu byłoby dużo łatwiejsze! Jednakże to jeszcze nie znaczy, że trudno coś trochę zaradzić. Np. świetnym rozwiązaniem jest staranie się o dotacje z UE.

Nierzadko UE daje znaczące pieniądze – a jeśli daje, to w sumie byłoby czymś całkowicie bzdurnym, gdybyśmy nie skorzystali z tego typu wyjścia – można śmiało powiedzieć, iż nawet wielcy przeciwnicy tej organizacji nie powinni się niczego obawiać. Choć pewnie pewne posądzenia o bycie hipokrytą nie są w akurat tym momencie najzupełniej bez sensu…

pieniądze

Autor: Antonin
Źródło: http://www.flickr.com

Dotacje naturalnie nie są dla wybranych, choć na pewno sporym atutem jest to, że najzwyczajniej w świecie akurat w przypadku UE nie ma kolesiostwa, a więc nawet jeśli nie mamy znajomości, ale przygotowaliśmy dobry wniosek, generalnie nie powinniśmy uważać, iż będziemy mieć tylko iluzoryczne szanse na kasę. A więc zawsze próbujmy, nie bójmy się UE, bo to taka organizacja, która ma dużo wad, lecz na dzień dzisiejszy tak jakby gwarantuje naszemu krajowi dużo profitów. A zresztą przeciwnicy UE muszą przemyśleć swoje rozumowanie, zaznajomić się z książkami geopolitycznymi, które jednoznacznie wskazują, iż akurat wejście Polski do UE miało dużo sensu, było jedynym możliwym wyjściem.

Jeśli jednak nie dotacja unijna, to być może kredyt hipoteczny w banku? Ludzie zapewne nie wiedzą jakie oferty zostały przygotowane dla przedsiębiorców – to zasadniczo nisza, która jest stosunkowo nieczęsto reklamowana w TV, stacjach radiowych, dziennikach, itp (czytaj też: planuję zaciągnąć kredyt hipoteczny – proszę o radę).

Jeśli zainteresował Cię taki materiał, sprawdź koniecznie ten świeży materiał (http://www.bscav.eu/realizacja-webinarow/) – on także jest warty uwagi, więc z pewnością się nie rozczarujesz!

Polskie banki, chociaż potrafią dbać o własny interes, z całą pewnością potrafią także zadbać o własnego klienta – czyli oprocentowanie takiego kredytu wcale nie musi być bardzo wysokie.

Może wszelkiego rodzaju doradcy finansowi – sporo ich w Polsce, są w stanie udzielić rad? Spokojnie: nie uważajmy, że zawsze doradca rekomenduje nam wyłącznie te oferty bankowe, które gwarantują dla niego porządną prowizję. Raczej nietrudno trafić dzięki doradcom na stosunkowo atrakcyjne oprocentowanie kredytów dla firm, trzeba im w takim razie zaufać.

Zobacz też: jakie jest korzystne oprocentowanie kredytów dla przedsiębiorstw? Co radzicie.