Czemu warto pić herbatę i kawę? Jakie mają zalety? A czy występują określone wady?

Duża liczba osób myśli nad tym, co jest bardziej korzystne – herbata czy kawa? Jeden, ale i drugi napój jest zdrowy, lecz występują między nimi różnice, o których warto wiedzieć.

domy wielorodzinne

Autor: Baumit Sp. z o.o.
Źródło: Baumit Sp. z o.o.
Tak jak powiedzieliśmy we wstępie, kawa i herbata są zdrowe, mają zdrowotne walory, najkorzystniej więc je dobierać, szczególnie tego typu jak La Via. Jednakowoż tego typu napoje mają również minusy. Z powodu zawartości kofeiny, kawy nie mogą spożywać kobiety w ciąży, gdyż występuje duże ryzyko poronienia. Jeżeli chcesz przeczytać więcej koniecznie zobacz link nadmiernej ilości herbaty, jaka ma w sobie taninę sprawia, iż zminimalizowana jest wchłanialność żelaza, co ma szczególne znaczenie dla osób z kłopotami z anemią. W jednej, jak i drugiej sytuacji powinniśmy się liczyć z podwyższonym ciśnieniem.
nakryty stół

Autor: Develey Polska
Źródło: Develey Polska

Dla osób, które rzeczywiście dbają o zęby niezbędną kwestią będzie to, iż kawa dosyć znacząco może odbarwiać zęby. Z jednej strony kofeina posiada antyoksydanty, jakie chronią przed chorobami nowotworowymi, z drugiej ma również substancje, jakie działają wręcz odwrotnie. To są jednak wady, które nie mogą przeszkadzać w zachwycaniu się wspaniałym smakiem tych napojów. Zwłaszcza ma to znaczenie, jeżeli zainwestujemy w ciekawe akcesoria do kawy i herbaty. A jak to mamy w planach to z pewnością Harney & Sons sklep zapewnia taki asortyment. Sporo dodatkowych informacji znajdziesz pod tym linkiem harney & sons sklep.

Na pewno zawsze warto pić kawę oraz herbatę, mimo wspomnianych minusów, ponieważ oba napoje posiadają antyoksydanty, a one zwalczają wolne rodniki. W herbacie zauważono działania, które minimalizuje ryzyko choroby raka jelita grubego, jajnika lub prostaty. W przypadku kawy tego rodzaju działanie pojawia się w zakresie ryzyka raka wątroby.