W jaki sposób wybrać soczewki kontaktowe? Na co zwrócić uwagę? Jakie mamy soczewki do wyboru?

Soczewki kontaktowe są wciąż bardziej powszechne oraz kupowane przez osoby mające wadę wzroku. Jeszcze do niedawna miały one właściwie jeden wybór, czyli noszenie okularów korekcyjnych. Całe szczęście obecnie jest inaczej. Natomiast, popularność takich soczewek bierze się z różnych przyczyn. Jedną z takich przyczyn jest dość dynamiczny rozwój technologii produkcyjnej, a co się z tym wiąże używanie coraz bardziej nowoczesnych surowców, z jakich robione są soczewki.

badanie u okulisty

Autor: Nomadic Lass
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejną przyczyną jest coraz lepsza oferta soczewek kontaktowych, dzięki którym możemy skorygować praktycznie każdą z wad wzroku. Na przykład istnieją soczewki sferyczne, takie dla osób z wadą krótkowzroczności, dla ludzi mające astygmatyzm, najlepsze będą air optix for astigmatism 3 szt oraz dla ludzi cierpiących na starczowzroczność czytaj więcej o air optix for astigmatism 3 szt. Do tego przypadku stosuje się soczewki multifokalne. Gdy podjęliśmy decyzję o noszeniu soczewek kontaktowych, to z pewnością powinniśmy odwiedzić specjalistę, jakim jest okulista lub optometrysta, jaki wykona badanie oraz dzięki swojej wiedzy dopasuje idealne soczewki, które będą najlepiej do nas pasowały.

Jest ogromny wybór soczewek, można zdecydowanie zarekomendować Dailies AquaComfort Plus Toric jednodniowe soczewki Dailies AquaComfort Plus Toric. W czasie tego rodzaju badania specjalista dokładnie zdefiniuje rodzaj jak i wielkość wady, jednocześnie zrobi badanie geometrii oka. Z pewnością sprawdzi również, czy nie ma jakichś schorzeń oczu, jakie mogłyby wykluczać możliwość używania soczewek kontaktowych. Po zrobieniu tego typu badania i zebraniu wszystkich koniecznych informacji okulista albo też optometrysta jest w stanie zaproponować dane soczewki, które będą dla nas najlepsze. Lekarz zastosuje wybrane soczewki, na przykład 1-Day Acuvue Define, dzięki czemu sprawdzi czy w odpowiedni sposób się układają soczewki 1-Day Acuvue Define.

W niektórych przypadkach niezbędne może być zamówienie u wytwórcy soczewek kontaktowych o bardzo konkretnych parametrach, jakie są dostosowane do potrzeb danej osoby. Po wybraniu soczewek zaleca się przyjście we wskazanym terminie na kontrolę.

Jeśli prezentowany artykuł jest dla Ciebie atrakcyjny, to zobacz też na pomocne wpisy, które posiadają absorbujące informacje – na pewno Cię pochłoną bez reszty!

Po około dwóch tygodniach od pierwszej aplikacji okulista sprawdza stopień tolerancji oczu na soczewkę. Z tego powodu należy koniecznie wybrać się do specjalisty. Nie można dobierać soczewek samodzielnie.