Dyskomfort w kolanach? Wybierz się do ortopedy

Bóle w stawach mogą przydarzyć się każdemu, nie tylko osobom zawodowo uprawiającym sporty. Styl życia współcześnie żyjących ludzi powoduje, że mają większą tendencję do kontuzji i częściej cierpią na przypadłości zwyrodnieniowe, a w takich przypadkach pomóc może wyłącznie lekarz ortopeda z Artemedu Wrocław.

lekarz

Autor: http://pixabay.com
Źródło: http://pixabay.com
Wskazany specjalista nie tylko zdiagnozuje przypadłość bądź uraz, ale również zaleci stosowne leczenie. Zajmuje się całym układem kostnym oraz więzadłowo-stawowym, które mają wpływ na wydolność. Dzięki swojej wiedzy oraz kompetencjom pozyskanym w trakcie studiów oraz stażu jest w stanie rozpoznać wady w narządach ruchu, które mogły pojawić się nagle albo mają podłoże genetyczne. Ortopeda może skierować na rehabilitację albo do traumatologa, jeśli po wypadku konieczne jest leczenie operacyjne, a poza kośćmi zostały uszkodzone również mięśnie lub ścięgna.
Jeśli w wyniku kontuzji zachodzi konieczność unieruchomienia kończyny, lekarz może zastosować różnorakie metody zabezpieczenia uszkodzonej kończyny, np. przez założenie gipsu czy łuski. Gips (czytaj więcej gips modelowy) jest współcześnie coraz częściej zastępowany innymi, o wiele wygodniejszymi materiałami, zrobionymi ze sztucznych tworzyw. Wiele osób myśli, kiedy pójść do lekarza. Jeśli obrażenie jest

lekarz

Autor: German Tenorio
Źródło: http://www.flickr.com

nagłe, ponieważ np. przewróciliśmy się na lodzie bądź złamaliśmy nogę, musimy ekspresowo jechać do lekarza. Najlepiej jest z miejsca jechać na oddział ratunkowy bądź wezwać specjalistę, gdy jesteśmy sami i nikt nie może nam pomóc. Jeżeli zaś od kilku dni czujemy, że boli nas kolano, biodro bądź plecy, też nie warto zwlekać.

O wiele lepiej jest szybciej wybrać się do przychodni, aniżeli zbyt długo przeciągać oraz doprowadzić do nasilania się schorzenia. Niekiedy wystarczy kilka zabiegów rehabilitacyjnych, innym razem zaś niezbędna jest operacja. W przypadku nadwyrężonego mięśnia można sobie poradzić samemu, np. wcierając jakąś maść, lecz gdy ból nie mija, także dobrze umówić się na wizytę. Lekarz ortopeda to jeden z bardzo ważnych specjalistów, do jakiego musimy się wybrać, jeśli cierpimy na schorzenie powiązane z układem kostnym, mięśniowym bądź stawowym. Wybierzmy sprawdzonego specjalistę, a leczenie szybciej przyniesie efekty.