Jak radzić sobie z problemami w związku?

Na początku trwania relacji, partnerzy postrzegają siebie bardzo pozytywnie i starają się dostrzegać jedynie to, co ich łączy.

Czas spędzają głównie na przyjemnościach, ale w miarę trwania związku, mogą coraz mniej chwil spędzać na robieniu czegoś razem. Po ślubie, okres wielkiej szczęśliwości dobiega końca i wówczas niezmiernie ważna staje się umiejętność radzenia sobie z problemami życia codziennego. Gdy sami nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z rozwiązaniem problemów, nasz związek może uratować terapia małżeńska.

Lekarzowi możesz zaufać

Często, kiedy w małżeństwie pojawiają się trudności, partnerzy obwiniają się nawzajem o ich spowodowanie, a stąd tylko jeden krok do kłótni, krytyki czy cichych dni.

Jeżeli omawiany temat Cię zaciekawił, kliknij koniecznie ten świetny link (http://www.theomarvee.com/13-oferta?pro=proaccount?pro=proaccount) – znajdziesz w tym miejscu wiele przydatnych informacji.

Wówczas, zarówno w sferze emocjonalnej, jak i seksualnej, zamiast do partnerstwa, dochodzi do utraty zaufania, niedotrzymywania raz danego słowa i braku poczucia bliskości. Problemy małżeńskie dotyczą przede wszystkim sfery seksualnej, finansów i wzajemnej komunikacji.

Jeżeli trudności nie znajdą rozwiązania, pojawia się samotność i wzajemne uniki. W tej sytuacji, małżonkowie szukają wsparcia emocjonalnego u innych osób, co często prowadzi do rozpadu związku. Zanim do tego dojdzie, warto pójść po pomoc do psychoterapeuty, który pomoże nam spojrzeć na sytuację z innej perspektywy. Aby znaleźć pomoc, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „terapia małżeńska”, można również wpisać miasto, zawęzi wybór, np. „psycholog warszawa”.

A co już teraz mogą zrobić osoby, które pragną uniknąć konfliktów małżeńskich? Spokój i szczęście w związku wymaga dużo wytrwałości, częstokroć sztuki kompromisu. Po ślubie relacje między partnerami zmieniają się, ponieważ nie spotykają się oni co jakiś czas, ale mieszkają razem, muszą dzielić ze sobą przestrzeń życiową, a tym samym akceptować wady partnera które widać w życiu codziennym. Pamiętajmy, by w takiej sytuacji pielęgnować, to, co dobre miedzy małżonkami, koncentrować się przede wszystkim na zaletach i wsłuchiwać się w potrzeby drugiej osoby.

Kobieta u lekarza

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Radosny związek jest możliwy do osiągnięcia, wymaga jednak od każdej ze stron dużo cierpliwości i empatii. Trzeba również pamiętać o tym, że choć małżeństwo jest wspólnotą dwóch osób, to powinno znaleźć się w nim miejsce na wolność jednostki, dając jej w ten sposób szansę na rozwój osobisty. W relacji międzyludzkiej, należy nauczyć się okazywać miłość partnerowi, a także otworzyć się na otrzymywane uczucie – skontaktuj się ze specjalistą.