Leki bez przepisu lekarza w które warto być wyposażonym

Nim rozpoczniemy gromadzenie najbardziej potrzebnych medykamentów, pomyślmy o podstawach, w każdym z domów bowiem musi znaleźć się miejsce na termometr, witaminę C, opatrunki oraz preparaty do dezynfekcji, takie jak woda utleniona lub spray do odkażania skóry. To fundament. Potem dobierzmy leki na konkretną przypadłość. Gorączka, grypa, przeziębienia, dolegliwości ze strony żołądka, boleści przeróżnego pochodzenia. Gdy posiadamy małe dzieci, które jak wiemy, chorują o wiele częściej niż dorośli, środki zapobiegawcze będą niezbędne.

Continue reading

Jakie leki powinny mieścić się w kobiecej apteczce? Dowiedz się, co kupić, kiedy następnym zajrzysz do apteki

W każdym domu powinna być apteczka, w jakiej trzymamy najbardziej niezbędne nam medykamenty. Panowie oraz panie czasem potrzebują innych preparatów, toteż zweryfikujmy, co na pewno powinno się mieścić w damskiej apteczce. Bez wątpienia są to medykamenty związane z menstruacją, a więc np. cyclodynon. Jest to naturalny, bez hormonów lek, jaki redukuje poziom prolaktyny we krwi, a co za tym idzie – przywraca równowagę w hormonach. Jak wiadomo bowiem kobietom, podwyższone stężenie prolaktyny jest przyczyną zaburzeń w drugiej fazie cyklu, nazywanych zespołem napięcia przedmiesiączkowego.

Continue reading

Odnośnie pierwszej pomocy ogromne znaczenie ma prędka reakcja i należyte wyposażenie

W życiu przydarza się mnóstwo nieoczekiwanych incydentów, w jakich bardzo duże znaczenie mają nasze predyspozycje z zakresu pierwszej pomocy. Tak naprawdę jest to niezwykle obszerna dziedzina, na którą składają się nie wyłącznie czynności resuscytacyjne, ale także opatrywanie ran czy usztywnianie nadwyrężonych kończyn.

Continue reading