Leki bez przepisu lekarza w które warto być wyposażonym

Nim rozpoczniemy gromadzenie najbardziej potrzebnych medykamentów, pomyślmy o podstawach, w każdym z domów bowiem musi znaleźć się miejsce na termometr, witaminę C, opatrunki oraz preparaty do dezynfekcji, takie jak woda utleniona lub spray do odkażania skóry. To fundament. Potem dobierzmy leki na konkretną przypadłość. Gorączka, grypa, przeziębienia, dolegliwości ze strony żołądka, boleści przeróżnego pochodzenia. Gdy posiadamy małe dzieci, które jak wiemy, chorują o wiele częściej niż dorośli, środki zapobiegawcze będą niezbędne.

lekarstwa

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Chyba najczęstszą dolegliwością jest ból głowy. Najskuteczniej radzą sobie z nim specyfiki na podłożu kwasu acetylosalicylowego, ibuprofenu bądź paracetamolu. Dzięki działaniu przeciwgorączkowemu doskonale nadają się one także do walki z grypą oraz przeziębieniem. Dla dzieciaczków odpowiedniejsze będą czopki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe lub syropy. Katar, kaszel, bóle gardła – przychodzą najczęściej wraz z okresem zimowo-jesiennym.

Nasza apteczka winna być wyposażona w dwojakiego typu syropy, dostosowane do każdej możliwości: na kaszel mokry oraz suchy. Bólowi gardła można zaradzić zaopatrując się w tabletki do ssania – najlepiej jednocześnie odkażające oraz miejscowo przeciwbólowe. Dodatkowo naszą domową pierwszą pomoc warto ubogacić o preparaty do walki z niestrawnością, ponieważ farmaceutyki na zgagę, bóle brzucha, biegunkę czy wzdęcia również mogą okazać się bardzo pomocne.

lekarstwa

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com
Warto też postarać się o mieszanki ziół dla nas przydatne. Fitolizyna na przykład jest skuteczną mieszanką ziółek, zawiera między innymi: kwiat bzu czarnego, korzeń pietruszki, korzeń lubczyku, ziele skrzypu. Fitolizyna ma działanie moczopędne i wiatropędne o czym możesz przeczytać na – .

Aby którekolwiek opracowanie było uznane za godne polecenia, musi posiadać rzeczową treść. Jeżeli chciałbyś ją uzyskać, kliknij tu oraz zdobądź cenne info.

Składniki tego środka pomagają w eliminacji wody z organizmu, dzięki czemu ułatwiają usunięcie razem z moczem zbędnych produktów przemiany materii. Wskazaniem do stosowania tego specyfiku są: stany zapalne dróg moczowych, kamica dróg moczowych, piasek nerkowy.

Wszystkie wcześniej wyszczególnione leki są dostępne bez recepty oraz dostępne także w aptekach on-line. Medykamenty te trzeba zawsze przyjmować zgodnie z zaordynowaniami zawartymi w ulotce lub zgodnie z zaleceniem lekarza bądź farmaceuty.