Najpopularniejsze błędy żywieniowe, czyli czego unikać, aby cieszyć się doskonałym zdrowiem i ładną sylwetką

Każdy z nas pragnie mieć znakomite zdrowie i smukłą figurę. Choć tego pragniemy i za tym dążymy, to ciągle popełniamy te same błędy żywieniowe, które odciągają nas od urzeczywistnienia celu. Czego więc w związku z powyższym musimy unikać?

Kanapka z karczochem

Autor: Scandic Food
Źródło: Scandic Food
W pierwszej kolejności nie powinniśmy się przejadać.

Skoro objaśniana kwestia Cię intryguje i musisz ją poznać bardziej, więcej przeczytasz w linku (http://www.plock.centrumdemed.pl/implanty/) – to nieco odmienny punkt widzenia na taką tematykę.

Znacznie korzystniejsze dla naszego organizmu oraz naszego samopoczucia są częstsze, lecz niewielkie posiłki, gdyż nie radzi on sobie nazbyt odpowiednio ze spalaniem większej ilości kalorii w jednej, poważnej dawce. Toteż darujmy sobie kolejną dokładkę na obiad – wystarczy to, co włożymy sobie za pierwszym razem. Nie trzeba dodatkowej łyżki ziemniaków lub smażonego na oleju kotleta.

Jeśli intryguje Cię niniejszy artykuł, to bez wahania kliknij tu oraz przeczytaj oprócz tego inny tak samo zajmujący news wybielanie zębów nakładkowe kraków.

Jeżeli trudno nam zmniejszyć porcje, stosowny będzie mniejszy talerz, na jakim tak zwyczajnie nie zmieścimy na wiele. Po drugie należy jeść pomału. Jedzenie w biegu szkodzi, a w szczególności cierpi na tym żołądek, jaki potem może boleć. Poza tym kanapek, słodkich bułek czy innych smakołyków zjadanych np. w autobusie nie traktujemy jako posiłku i za chwilę i tak weźmiemy coś lepszego, więc lepiej jest uszczuplać sobie niniejsze przyjemności – przenieś się tu. Chyba że będziemy zajadać marchewkę bądź selera. Słone przekąski oraz słodkie rarytasy obligatoryjnie musimy odstawić, gdyż każdego dnia uzbiera się z nich bardzo dużo zbędnych kalorii, jakie jedynie powiększą nasz brzuszek bądź co gorsze wejdą w boczki, jakich i tak ciężko się pozbyć. Zrezygnujmy także ze słodkich, gazowanych napojów. Powinniśmy pić wodę, co najmniej dwa litry dziennie, a jedną szklankę można zastąpić pysznym, naturalnym sokiem, najlepiej świeżo wyciskanym. Soki są niezrównanie zdrowe dla naszego organizmu. Naprawdę znaczącym błędem jest też opuszczanie śniadania. To najważniejszy posiłek dnia, toteż wstańmy wcześniej, lecz za żadne skarby o nim nie zapominajmy.

jedzenie latem

Autor: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiętając o wyżej scharakteryzowanych regułach prościej ci będzie uzyskać figurę, o której marzysz. A i pozbywając się niewłaściwych nawyków spostrzeżesz, iż czujesz się o wiele korzystniej (więcej…). Warto trzymać się tych zwyczajów i wpoić je swojej rodzinie, by zdrowie zawsze wam dopisywało, a także nigdy go nie będzie brak, a o to przecież chodzi w naszym codziennym życiu.