Rozliczmy się ze Skarbówką – czytaj na ten temat nieco więcej

Każda z osób, które posiada pracę musi pamiętać o tym, że powinna dokonać rozliczenia ze Skarbówką. Nie jest to specjalną tajemnicą, każdy o tym wie. To istotne, by o tym nie zapominać. Nie powinniśmy przekroczyć daty złożenia PIT-u, bo wtedy będziemy musieli płacić karę. Kiedy chodzi o to, którą deklarację uzupełnić i o to, jak to ogarnąć, to wystarczy iść do Urzędu zapytać, a otrzymamy odpowiedni druk , który trzeba wypisać oraz książeczkę, która pomoże we właściwy sposób wszystko pouzupełniać.

Ale, kiedy mamy dość typowych sposobów, bądź również po prostu w świecie brakuje nam na nie czasu, to musimy sprawdzić program pit, który pomaga w ogarnięciu wszystkiego elektronicznie. Kiedy chodzi o e-deklaracje to Ministerstwo Finansów od pewnego już czasu robi wszystko, żeby obywatele z większą ochotą zaczęli korzystać z internetowej możliwości rozliczania się ze Skarbówką. Dobrze, więc zainteresować się taką opcją . Program do PIT-ów, oblicza większość ważnych rubryk. Dodatkowo, gdy zalogujemy się na swoje konto przez stronę z e-deklaracjami, to po części deklaracja jeśli chodzi o dane osobowe będzie uzupełniona.

Zainteresował Cię ten wpis? Jeżeli tak, to fantastycznie – dalsze wątki odkryjesz w następnym niezwykle interesującym artykule.

dokumenty

Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com

PIT-y za wcześniejszy rok

Rozliczanie się ze Skarbówką czeka wszystkie te osoby, które zarobiły więcej niż kwota wolna od podatku. Jeżeli chodzi o pit 2015 to niezbyt różni się od PIT-ów z wcześniejszych lat. Choć oczywiście, to, że daliśmy radę pouzupełniać rok wcześniej wszystko nie znaczy, że tym razem również damy radę . Osoby, które posiadają niewiele pieniędzy do rozliczenia to im się uda. Jednak osoby, które posiadają wynagrodzenie z kilku źródeł, to mogą mieć problem. Chociaż jak wiadomo, gdy we własnym zakresie sobie nie poradzimy, to możemy po prostu pójść do księgowej i poprosić o pomoc.

Taka jednorazowa wizyta w biurze rachunkowym w związku z uzupełnianiem deklaracji podatkowej, będzie nas kosztowała trochę pieniędzy, ale chociaż będziemy mieć pewność, że wszystko będzie się zgadzało i że nie będziemy musieli robić żadnych korekt. Dlatego kiedy samodzielnie nie czujemy się zbyt pewnie, nawet przy wypełnieniu PIT-u lepiej pójść do księgowości.