Fala uderzeniowa, jako zabieg leczniczy

Każdy, kto miał kiedyś jakieś kłopoty z kolanami wie bardzo dobrze, że ból jest ciężki do ogarnięcia i nie sposób go wytrzymać. Często, mimo wszystko, go bagatelizujemy, bo jest chwilowy i ostry, a potem zdaje nam się, że wszystko wraca do normy. Ale prawda jest taka, że nie powinniśmy bagatelizować bólu w stawie kolanowym. Powinniśmy iść do doktora i powiedzieć o swych przypadłościach.

kolano

Autor: John Swindells
Źródło: http://www.flickr.com
Może wyjść na to, że wszystko jest w porządku, ale bywa i tak, że niestety powinniśmy mieć operację. Na szczęście dzisiejsza diagnostyka jak i leczenie są o mało inwazyjne, nie tak jak kiedyś. Przy dzisiejszych możliwościach da się wykonać na przykład artroskopia stawu kolanowego Wrocław, która jest zabiegiem , który nie spowoduje widocznych gołym okiem skutków. Przez niewielkie nacięcia wprowadza się do kolana układ optyczny, który pokazuje na komputerze wnętrze stawu kolanowego i w ten sposób za pomocą mikro narzędzi robi się operację kolana. Bywa, że, jako pomoc w powrocie kolana do pełnej sprawności trzeba wybrać się na zabieg zwany falą uderzeniową. Nie jest on zbyt często organizowany przez NFZ, a jedna sesja kosztuje ok. 100 złotych, ale jest to bardzo dobry sposób, by prędzej odzyskać sprawność w kolanie. Dobrze jednak najpierw upewnić się czy nie trzeba nam jakiejś operacji.

Kłopoty z kolanem

zabieg

Autor: DER-MED
Źródło: DER-MED
Kiedy słyszymy słowo operacja bywa, że ciężko nam postawić przysłowiową „kropkę nad i”, czyli ciężko nam wyrazić zgodę na operację. Jednak, gdy usłyszymy o mało inwazyjnym zabiegu, to o wiele łatwiej przychodzi nam podejmowanie decyzji. Wiadomo, że nie zawsze można skorzystać z wspaniałej opcji, jaką jest artroskopia stawu kolanowego . To metoda, pozwalająca na minimalną ingerencję chirurga. A jednak jest szalenie dokładną metodą, jeśli chodzi o diagnostykę jak też samo leczenie. Wszyscy wiemy, że staw kolanowy jest bardzo wrażliwą konstrukcją.

Jeżeli ten tekst jest dla Ciebie warty uwagi, to kliknij tu! Znajdujące się tam treści też Cię zaintrygują – to niezwykle użyteczne informacje (https://lomza.centrumdemed.pl/kontakt/).

Łatwo o kontuzję zwłaszcza, jeśli uprawiamy sport lub jesteśmy obciążeni genetycznie jakimiś zwyrodnieniami stawów. Z tego powodu jeśli odczuwamy jakieś bóle w stawie kolanowym dobrze zgłosić to lekarzowi rodzinom. Czasem lepiej wyjść na hipochondryka, co do własnego zdrowia aniżeli potem zostać kaleką.