Kilka podstawowych informacji na temat szybkich pożyczek, jakie zalety mają te produkty finansowe.

Wiele osób na pewnym etapie życia ma konieczność pożyczenia jakiś pieniędzy. Jeśli ktoś nie ma rodziny, od której może to zrobić, to często jedyną możliwością będą instytucje finansowe. Obecnie najbardziej popularnym miejscem, w jakim są pożyczane pieniądze, są banki, i ich propozycja jest też najbardziej korzystna pod względem kosztów. Jednak z bankami może być tak, że nie każdy dostanie w nich kredyt. Oczekują one spełnienia licznych warunków które dotyczą zdolności kredytowej i wysokości zarobków, poza tym jeżeli ktoś ma popsutą historię w BIK, to również może mieć problem z pozytywną decyzją. Niektóre osoby mogą też zniechęcić formalności. Nawet przy niedużym kredycie trzeba wypełniać długie wnioski i dostarczać zaświadczenia o zarobkach, a czas oczekiwania często będzie wynosił nawet parę dni. Tak więc jeżeli ktoś nie będzie miał żadnych możliwości na otrzymanie bankowego kredytu lub nie będzie chciał się bawić we wszystkie formalności które wymagają banki, to ma inną możliwość. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się najróżniejsze firmy, jakie będą udzielać tak zwanych szybkich pożyczek. Jak wskazuje sama nazwa tego typu produktów, podstawową ich zaletą jest łatwość i szybkość otrzymania.

Plik banknotów

Autor: Vsevolod Knyazev
Źródło: http://www.flickr.com
Pożyczki na dowód przez internet zaczynają obecnie być coraz bardziej popularne, a wynika to z kilku spraw. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej kliknij użyteczna treść. Przede wszystkim konsumentów kusi szybkość i prostota dostania. W odróżnieniu do kredytów bankowych przy szybkich pożyczkach formalności są ograniczone do niezbędnego minimum. W wielu przypadkach wystarczy złożenie prostego wniosku, wysłanie skanu dowodu osobistego i to wszystko. Sam wniosek też jest rozpatrywany znacznie sprawniej niż w przypadku banków, gdyż najczęściej już za kilka godzin (zobacz ile godzin miesięcznie pracy) dostaje się decyzję, i jeśli nie będzie ona odmowna, to również pieniądze- odkryj więcej tutaj. Firmy pożyczkowe kuszą też w dużym stopniu swoich klientów do tego, żeby korzystali z ich usług. Z reguły pierwsza pożyczka jest w nich darmowa albo za symboliczną złotówkę, a można otrzymać nawet blisko dwa tysiące złotych. Jeśli nie będzie żadnego problemu ze spłacaniem, to za następne będzie już trzeba zapłacić tak jak jest w cenniku. Rzecz jasna tego typu szybkie pożyczki mają również pewne wady, o których również należy powiedzieć.

Przede wszystkim ich koszty są nieco wyższe niż bankowych kredytów, ale to związane jest z tym, że nie ma tak rygorystycznej weryfikacji podczas udzielania. Dla części klientów niewystarczające mogą też być kwoty, jakie można pożyczyć, i w takiej sytuacji muszą oni jednak skorzystać z usług banku.