Ćwiczenia są istotne dla każdego niezależnie od wieku — w szczególności jeżeli mamy siedzący tryb życia

Każdy doktor czy rehabilitant powie nam szczerze, że trzeba się ruszać, żeby za jakiś czas nie czuć bólu kręgosłupa lub szyi.
Regularne ćwiczenia wydają się być dość ważne dla każdego człowieka.

trening

Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com
Nie trzeba pewnie nikomu udowadniać, że siedzący tryb życia nie jest dobrą opcją dla naszego zdrowia. Jeżeli jednak pracujemy każdego dnia przy komputerze, to warto wieczorem udać się na jakiś trening. Nie musi być to nic drogiego. Możemy iść ze znajomymi z biura na squasha lub sami na pływalnię. Wszystko zależy od tego, co sprawia nam radość. To powinna być nasza główna wskazówka, jeśli mamy zamiar zacząć ćwiczyć. Nie ma sensu zmuszanie się do czegoś.

Pragniemy Cię nakłonić do przeczytania naszego nowego artykułu. Po prostu kliknij w link i czytaj bez ograniczeń to, co rzetelne.

Jeśli będziemy trenować pod przymusem, to i tak po jakimś czasie to olejemy, gdyż będziemy szukać wyłącznie wymówek. Zatem róbmy to, co sprawia nam radość, ale co też aktywuje nasze ciało. Pamiętajmy tylko o tym, aby nie przeciążyć się już pierwszego dnia. Lepiej będzie zaczynać od małych rzeczy i stopniowo zwiększać ilość kilometrów albo obciążenia na siłowni. Istotne jest to, byśmy trenowali często. Kilka razy w tygodniu to minimum. Możemy na przykład zapisać się na aerobik w fitness clubie. Jeśli czujemy, że będzie nam raźniej w grupie albo potrzebujemy zachęty i trenera, to nie bójmy się tego.

Trening, który umorduje nas w zdrowy sposób, ulepszy naszą kondycję oraz uwolni endorfiny — czyli hormon szczęścia. Będziemy wówczas uśmiechnięci, a nasz organizm będzie nam wdzięczny — szczególnie kręgosłup.