Co nam oferują sklepy ze zdrową żywnością?

Sklepy ze zdrową żywnością mnożą się ostatnimi czasy niczym grzyby po deszczu. Może razem z trendem na aktywne warianty wypoczynku sprawią, iż ogonki do doktorów nareszcie ulegną skróceniu? Oby tak było. Sklepy te proponują przede wszystkim wszelakiego rodzaju żywność ekologiczną, zaczynając od surowych jarzyn i innych plonów rolniczych posiadających stosowne poświadczenia i wspólnotowy znak (tzw. euroliść).

ekologia

Autor: Baltimore RecNParks
Źródło: http://www.flickr.com

Czym charakteryzują się takie certyfikowane produkty rolnicze? Warzywa a także owoce takie hodowane były na glebie nieskażonej sztucznymi środkami ochrony roślin. Wolno w takich gospodarstwach korzystać jedynie z niechemicznych środków ochrony roślin. Jeśli z kolei idzie o hodowlę zwierząt, w tychże gospodarstwach zakazane jest karmienie ich wszelkiego typu antybiotykami, stymulatorami wzrostu czy też hormonami. Kurki spacerują wolne i znoszą zdrowe jaja.

Kliknij ten odnośnik oraz poznaj oprócz tego więcej treści na ten temat (https://www.przychodniazycie.pl/304,Ginekolog—ginekolog-dzieciecy.html) – one także poszerzą Twoją wiedzę na rozważany w tym artykule temat.

Farmy wytwarzające żywność ekologiczna są poddawane bardzo licznym kontrolom i to już od momentu kiedy rozpoczynają starania o przyznanie im certyfikatu gospodarstw ekologicznych.

Nim wytwarzane przez nie artykuły żywnościowe trafią do sklepu ze zdrowa żywnością dodatkowo poddawane są różnym kontrolom. W procesie produkowania żywności ekologicznej surowo zakazane jest dodatkowo stosowanie składników modyfikowanych genetycznie. Produkowana tym sposobem żywność ekologiczna musi niestety być droższą od tej powszechnej, ponieważ do jej wyprodukowania potrzeba niewspółmiernie więcej czasu i wysiłku. Jest ona jednakże warta swojej ceny. Punkty ze zdrową żywnością proponują nam całą gamę wyrobów.
Oprócz artykułów nieprzetworzonych możemy tam kupić: artykuły śniadaniowe, mleko, octy, marmolady z owoców pielęgnowanych w sposób ekologiczny, produkty pszczele, pasty do posmarowania pieczywa, wszelakiego rodzaju: kasze, mąki, cukry, przetwory z rybne, rodzynki, napoje, suszone warzywa, nasiona, słodycze dietetyczne, herbaty, zioła, aż po garderobę z ekologicznej bawełny oraz ekologiczne środki czystości.

danie

Autor: CityTree עץבעיר
Źródło: http://www.flickr.com

Są również w w/w sklepach specjalne linie wyrobów poświęcone: diabetykom, osobom nietolerującym glutenu, osobom będącym na diecie jarskiej oraz dział z produktami dla dzieciaczków i niemowląt. Z całą pewnością każdy znajdzie w takim sklepie coś w sam raz dla siebie. Jeśli oprócz zjadania zdrowych potraw przyrządzanych z żywności ekologicznej zaczniemy dbać o formę fizyczną gimnastykując się w sposób regularny, wtenczas długie i zdrowe życie mamy zapewniane.