W jaki sposób wygląda test na płodność oraz kiedy powinno się go zrobić?

Kłopoty z płodnością mogą posiadać rozliczne podłoże. Odpowiedzialność za to może ponosić genetyka, dieta albo wiek, ważny jest także styl życia. O niepłodności mówi się wtedy, kiedy para bezskutecznie stara się o dziecko co najmniej rok, zaś kobieta nie zachodzi w ciąże. Przyczyny niepłodności mogą leżeć zarówno po stronie kobiety, jak również mężczyzny, wskutek tego pożądane byłoby wykonać trafiony test, który dopomoże je ustalić.

niemowle

Autor: Valentina Yachichurova
Źródło: http://www.flickr.com
Test na płodność może zrobić zarówno mężczyzna, jak też kobieta. Zaleca się, by wykonały go obie strony, w szczególności jeżeli przyczyna jest nieznana. Test płodności dla białogłowy zachodzi rzecz jasna nieco inaczej niż test dla mężczyzn. W teście dla kobiet wykonuje się ocenę rezerwy jajnikowej. Metody, jakie użytkuje się przy teście na płodność u pań, to między innymi AMH, jaka zezwala na drobiazgowe określenie rezerwy jajnikowej albo też FSH czy badanie ultrasonograficzne AFC. Ponadto robi się także badanie Inhibina B. W przypadku testu płodności dla mężczyzn, wykonuje się zasadniczo badanie nasienia, które jest wykonywane w laboratorium andrologicznym. Fundamentalny test na płodność u mężczyzn pozwala stwierdzić ilość plemników w ejakulacie, ich ruchliwość oraz kondycję albo wygląd ogólny. Mało tego badanie wolno rozszerzyć o różne opcje, takie jak morfologia plemników czy fragmentacja DNA- więcej o klinice in vitro.
Dobre badanie doradzi naturalnie znawca, wobec tego wcześniej trzeba umówić się na spotkanie, w trakcie jakiego zostanie zrealizowana z nami drobiazgowa rozmowa.
Badania i diagnostykę niepłodności proponuje klinika in vitro, oczywiście tam mogą zgłosić się pary, które dostrzegają u siebie ten kłopot (interesujące informacje o teście na płodność).

[]Należałoby sprawdzić adresy tego rodzaju klinik oraz dowiedzieć się, gdzie znajdują się one w Twoim mieście.

Jeżeli zainteresował Cię ten materiał, to nie wahaj się oraz zobacz szczegóły na stronie. Na pewno przekonasz się, że w tamtym miejscu też są to niezwykle interesujące informacje.

Można również pojechać do kliniki w innym mieście. Klinika in vitro specjalizuje się również w innego rodzaju badaniach, między innymi robi badania u kobiet w ciąży, i także oferuje rozliczne badania i zabiegi ginekologiczne oraz estetyczne. Z pełną propozycją oraz cennikiem klinik in vitro wolno poznać się oczywiście w Sieci.