Jakie są testy na płodność do zrobienia samemu w domu?

Nadchodzi w życiu zasadniczo każdej osoby taki moment, że zaczyna pragnąć dziecka. Decyduje się więc na ten krok i zaczyna starania, które mają na celu urodzenie dziecka. Pierwsze miesiące są zwykle dość miłe, jednak po sporej liczbie niepowodzeń budzi się w małżeństwie lęk, że coś jest nie tak. Idą zatem do lekarza specjalisty, który wykona odpowiednie badania, fachowe oraz niezwykle dokładnie.

leczenie niepłodności

Źródło: http://www.gyncentrum.pl/

Dla pań zasadniczym zadaniem jest zrobienie testu owulacyjnego. Jest to test na płodność, który można przeprowadzić w domu, gdyż przypomina do testu ciążowego i robi się je identycznie. Testy na płodność powinno się wykonywać regularnie przez cały cykl menstruacyjny, a jeżeli rezultaty nie będą poprawne trzeba udać się na kolejne testy. Zwykle wynik negatywny oznacza, że kobieta posiada cykl bezowulacyjny, jednakże czasami zdarza się to każdej. Jeżeli jednak takie cykle będą pojawiać się bardzo często, należy wykonać kolejne testy, tym razem bardziej konkretne. Jeśli chodzi o panów na rynku są od niedawna testy do wykonania w domu płodności. Wynika z nich, jak gęsto w nasieniu jest plemników. Przy rezultaty negatywnego jasne jest, iż plemników jest niewiele.

Każda pani ma możliwość zrobienia test na płodność w domu (–> test na płodność – szczegóły). Chodzi w ni konkretnie o wykrycie jak wiele hormonu luteinizującego konkretna kobieta ma w ciele, dzięki temu, iż kobieta ma spory stan tego hormonu, może dowiedzieć się, czy będzie zapłodnienie, czy może nie. Bardziej szczegółowy jest test na płodność wykonywany u lekarza lub w laboratorium. Starczy tylko udostępnić próbkę moczu.

W domu kobieta powinna o jednakowej godzinie zrobić test, perfekcyjną porą jest wieczór albo ranek. Identycznie przeprowadza się test na płodność dla panów, jednak tutaj analizowana jest sperma. Bada się zagęszczenie plemników w nasieniu, gdyż jest to najczęstsza przyczyna kłopotów z zapłodnieniem. Jeżeli liczba plemników jest niewystarczająca mężczyzna powinien wybrać się do zawodowca, czyli konkretniej urologa. Nie da się ukryć to specjalista powinien wykonać niezbędne testy oraz mieć baczenie nad pragnącą dziecko parze.