W jaki sposób alkohol wpływa na organizm, zatem dlaczego należy z miejsca podjąć walkę z alkoholizmem?

Alkoholizm to nad wyraz ciężka choroba. Niejednokrotnie osoby uzależnione wypierają się własnej słabości, ponieważ nie chcą zaczynać leczenia. Walka z alkoholizmem jest pełna poświęceń i cierpienia, lecz trzeba jak najszybciej podjąć decyzję o niej, gdyż alkohol wyniszcza nas organizm. Jaki jest jego wpływ?

odwyk alkoholowy

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim nie potrzeba wypić dużo, aby zauważyć jego działanie, chyba że pijemy już od jakiegoś czasu oraz potrzebujemy większej dawki, by przeżyć stan upojenia alkoholowego. Poza fizycznymi przejawami najszybciej objawiają się niższe sprawności funkcjonowania naszego układu nerwowego. Spostrzec to można po zanikaniu precyzyjnego myślenia lub zmniejszającej się zdolności osądu. Oprócz tego alkohol upośledza uczuciowość wyższą, zatem na przykład poczucie więzi rodzinnych lub moralność.http://englander.com.pl/medycyna-estetyczna-wroclaw/laser-frakcyjny-co2-wroclaw/ laser frakcyjny wrocławPicie powoduje wystąpienie prymitywnych zachowań, a im więcej alkoholu, tym coraz poważniejsze zatrucie procentami oraz coraz bardziej szkodliwe oddziaływanie na układ nerwowy, ale nie jedynie. Alkohol działa także na układ krążenia, a zatem może zakłócić pracę serca. Nieprzerwane nadużywanie alkoholu można doprowadzić do trwałych uszkodzeń. Następny układ, na który niewłaściwie oddziałuje alkohol, to układ pokarmowy. Może wystąpić uczucie suchości, niesmaku, zgaga, jak również wzdęcia brzucha oraz inne problemy żołądkowe. Picie może w końcu doprowadzić nawet do marskości wątroby. Należy także nadmienić o układzie oddechowym, a dokładniej o przewlekłym zapaleniu dróg oddechowych oraz o problemach psychicznych, a zazwyczaj występujące dolegliwości to zaburzenia pamięci, zmiany nastroju i agresja.

leczenie

Autor: Ion Chibzii
Źródło: http://www.flickr.com

Teraz już jesteś świadom, iż należy jak najszybciej podjąć walkę z alkoholem. Pierwszy krok to naturalnie przyznanie się do uzależnienia, później natomiast można zapisać się na terapię. Idealny będzie całodniowy odwyk (przejdź dalej odwyk alkoholowy warszawa) alkoholowy, np. w Krakowie, lecz jeżeli nie jest to możliwe, można podjąć leczenie ambulatoryjne- więcej informacji. Czasami albowiem przeszkodą jest praca bądź inne obowiązki, dlatego warto poprosić najbliższych o wsparcie, aby móc rozpocząć należytą terapię i na nowo żyć bez alkoholu, który i tak już spowodował dużo krzywdy nam i naszej rodzinie.