Jeżeli znudziła nam się kawa o poranku, to z pewnością odnajdziemy wiele napojów, które ją z łatwością zastąpią

Dawniej najpowszechniejszym napojem na udany początek dnia była mocna kawa. Dzisiaj coraz częściej zastępujemy ją najróżniejszymi substancjami, które także posiadają właściwości stymulujące i są bardzo zdrowe.

Od paru lat niezwykle modna stała się tzw. zielona kawa. Jest to normalna kawa, która nie była poddana procesowi palenia. Jest więc ona naturalnym i zdrowym napojem.

Czy zainteresował Cię ten tekst? Jeżeli odpowiesz twierdząco, to idź dalej Produkcja tworzyw sztucznych i przeglądnij tam kolejne fascynujące wpisy. Nie zwlekaj!

Mnóstwo konsumentów twierdzi, że ma ona także własności odchudzające – . Trzeba jednakże pamiętać, iż magiczne specyfiki nie istnieją. Jeżeli nawet zielona kawa przyspiesza przemianę materii, to nie sprawi ona, iż niespodziewanie uzyskamy wymarzoną figurę. Potrzebna jest jeszcze właściwa dieta i treningi. Zielona kawa jest zatem dobra wyłącznie wtedy, jeżeli pasuje nam jej smak.

Autor: Bruno Roots
Następną niesłychanie spopularyzowaną substancją, która zastępuje kawę jest guarana. Ta południowoamerykańska roślina zawiera ponoć większą ilość kofeiny niż ziarna kawowe i nie powoduje nerwowości. Najczęściej zażywa się ją w przypadku przemęczenia fizycznego i umysłowego – kliknij tu. Mnóstwo osób uważa, że jest świetna także na migreny oraz problemy z pamięcią. Nie każdy wie, ale guarana jest również używana do produkowania specjalnego typu piwa oraz chleba. Odnajdziemy ją w wielu napojach energetycznych. Możemy ją też zażywać jako suplement diety oraz jako preparat wspomagający chudnięcie. Nie powinno się jednak przekraczać zalecanych dziennych dawek.

Jeśli więc kawa trochę nam się już znudziła albo pragniemy spróbować czegoś nowego, to bez problemu odnajdziemy różne napoje, które nam ją zastąpią oraz będą smaczne.