Czy nastała przejściowa moda na zdrowszą żywność? Co możemy kupić w eko sklepie?

Zarówno w większych marketach, jak i w mniejszych sklepikach postawione i oznaczone zostały półki ze zdrową żywnością. Nawet w mieścinach mamy szanse spotkać również jakiś eko sklep z żywnością pozbawioną polepszaczy i kosmetykami i chemią gospodarczą albo też sklep nastawiony na świeże owoce i warzywa z dużą półką z jedzeniem w opakowaniach.

Herbata

Autor: Guziec
Źródło: http://www.flickr.com
Właściwie każdy eko sklep, który dostosowuje swoją ofertę do obecnych trendów i preferencji klientów, ma w swoim asortymencie miedzy innymi wszelkiego rodzaju nowe herbatki bez sztucznych aromatów, bezkofeinowe kawy z cykorii, makarony z różnych zbóż (makaron orkiszowy, makaron (makaron ryżowy) pełnoziarnisty) i bezglutenowe (makaron ryżowy) i nieszkodliwe słodziki, jakie nie są zrobione z buraków czy też trzciny cukrowej (stewia).

Więcej informacji:

Wśród szerokiego wyboru mieszanek herbacianych koniecznie trzeba zapytać o herbatkę z czystka, którą ceni się za mnóstwo cennych właściwości. Herbatka z czystka ma właściwości dezynfekujące i może być pita każdego dnia w formie naparu słodzonego miodem, lecz również można zrobić z jej użyciem odkażający tonik do twarzy polecany osobom z cerą problemową lub całkowicie ekologiczny płyn do płukania jamy ustnej. Do sporządzenia toniku będzie potrzebna herbatka z czystka zrobiona w szklance i 10 kropel olejku z drzewa herbacianego. Płyn możemy przygotować podobnie, lecz dobrze jest zaparzyć nie tylko napar z czystka, ale też miętę i szałwię.

Na pół litra zaparzonych ziół aplikujemy po 10 kropelek olejku z mięty i tymianku. Tak przygotowany płyn możemy lekko rozcieńczyć. Ponieważ w ostatnim czasie bardzo wiele ludzi rezygnuje z jedzenia glutenu, poleca się im produkty spożywcze, które go nie mają lub zawierają, ale nie jest on z pszenicy. Sporo ludzi bardzo chętnie sięga po makaron orkiszowy, ze względu na jego korzystne dla zdrowia cechy.

Można kupić go właściwie w każdym kształcie, jakipotrzebujemy. Fajnie zaopatrzony eko sklep posiada bogatą ofertę produktów wykonanych zgodnie z zasadą fair trade, jeśli to możliwe – pochodzących od lokalnych rolników i polskich przedsiębiorstw, bez wykorzystania produktów zwierzęcych – kliknij tutaj.